Čtete recenze z fashion weeku?

Zveřejněno 8. 9. 2017

Jednou v životě jsem na fashion weeku seděla vedle člověka, co si psal poznámky. Všichni koukali, fotili si molo, sebe, svoje boty, ruce a ta žena tam seděla a psala si poznámky. Měla poznamenané jméno designéra a u toho jaké dojmy z toho má. Takže třeba:

Michael Kovacik 
– modelka Simona Krainová 
– elegantní, ženské křívky 
– černá v hlavní roli 
– bílá 
….. 

Fascinovalo mě to a v ten moment jsem se cítila jak největší amatér, což ostatně jsem, nebudem si nic nalhávat, ale to ještě neznamená, že se tak musím cítit!

Jaká je vlastně práce návštěvníků fashion weeku? Poskytnout dostatečný vizuální obsah? Nebo je naší prací i umět shrnout jednotlivé kolekce tak, aby si z nich mohl odnést něco i někdo další? Máme si hrát na kritiky a nějak to ohodnotit, aby designéři věděli, že si nenecháme naservírovat úplně všechno? Stačí říct, že “Laformela byla fantastická! A Odivi klasicy nezklamali.” a nebo je to informace, co kolem nás vytvoří iluzi znalců, ale neřekne vlastně nic podstatného? Ale hlavně – čte nekdo vůbec recenze z fashion weeku? Zajímá někoho názor nějakého individua na model díky jehož fotografii by si ten názor mohll udělat každý svůj?

Když jsem byla malá zbožňovala jsem čtení recenzí na různé přehlídky. Chtěla jsem vědět, co si kdo myslí o koloekci X. Jenže vždycky se mi zdálo, že tomu nerozumím. Po každé recenzi jsem se cítila tak male. Nerozumněla jsem pojmům nerozuměla jsem jak to a to v tom daném modelu mohl vyčíst. Naučila jsem se pár frází, které všichni používají a také je zkouším používat a jen se modlím, že každému také bude chybět ta odvaha aby se mne zeptal “proč?” a “co?”. Když jsem začala psá recenze sama rozhodla jsem se, že budu předávat všechno tak, jak to vidím, aby to bylo přístupné všem normálním smrtelníkům, aby se nemusel čtenář cítit tak male jako já.

A proto mne zajímá vás názor na fashion week. Čtete recenze? Co z celého fashion weeku na internetu popř. v magazínech vás baví nejvíc?

Jak začít prokrastinovat: kompletní průvodce

Jak začít prokrastinovat: kompletní průvodce

Prokrastinace je jedna z nejvíce ceněných dovedností moderního člověka. Proč se nutit do práce, když můžete věnovat svůj čas těm opravdu důležitým věcem, jako je sledování koček na internetu nebo kontrolování, kolik máte lajků na posledním postu? Máme pro vás návod,...

Jak zůstat motivovaní, když máte chuť to vzdát

Jak zůstat motivovaní, když máte chuť to vzdát

Jsou dny, kdy to fakt nejde. Vítr fouká do očí. Sluníčko svítí příliš nebo je děsná zima. Došlo vám kafe nebo jiné životabudiče vaší konkrétní preference. Lidi se divně tváří a země se točí. A co víc. Točí se kolem něčeho, co se tak točí. A všichni se točíme v...

Věci, které můžete dělat místo snahy vymyslet, co se životem

Věci, které můžete dělat místo snahy vymyslet, co se životem

Život je život a pokud nemáte v úmyslu studovat filosofii, dát se na dráhu slavného filosofa či neplánujete si svojit jako nový koníček diskutování po barech nad životem, nic moc jiného vám nezbývá, než to přijmout. Najednou jste na světě a po chvíli máte zodpovědnost...