Veselé zmrtvýchvstání

15. 4. 2017
Petra Jelének

Velikonoce jsou fajn, jsou to zajíčci a beránci a vajíčka a čokoláda.
A nebo se na to budete koukat realisticky.

Pak tu máme podřezaný beránky a dojemnej příběh o zombie, co než aby lidem žral mozky, tak jim pomáhal.
Jaro, známky nového života.
Pojďme taky vstát z mrtvých, oprášit ty emoce, co tam někde hluboko tlejou. A začněme třeba s tím, že si všichni řekneme, za co můžeme být vděčný. Mám tu svůj krátký seznam, který nemůže postihnout všechno, proto si najděte chviličku a doplňte si ho o další věci.

Za co můžeme být vděční?

  1. Za to, že se chystáme myslet pozitivně.
  2. Rodina, přátelé, naši milovaní, naše zdraví,…
  3. Lokty, protože bychom bez nich nemohli ohýbat ruce.
  4. Gumičky do vlasů, protože když vítr fouká vlasy do lesku na rty, tak je to peklo.
  5. Cizí holky v šatně, co ti před cvičením půjčí gumičku.
  6. Štěstíčka v čínských restauracích.
  7. Noci, kdy nemáš povinnosti a můžeš sledovat nové seriály.
  8. Svačinky, vždycky buďte vděčný za svačinky, i za ty půlnoční.
  9. Když všichni, s kým se potkáš, máte skvělej den.
  10. Když někdo zruší plány na večer první, takže ty nemusíš.
  11. Sobotní rána -teď přijde překvápko- bez kocoviny.
  12. Džíny, co se rozthrají tak, že se dají stále nosit a vypadají ještě víc cool.
  13. Za to, že je společensky přípustné nosit legíny.
  14. Za to, že někdo dává do sekáčů skvělý oblečení.
  15. Za probuzení se s vědomím, že jsi noc předtím nic neztratila, umyla si obličej a vyčistila si zuby.
  16. Svítání, i když ho prospíš.
  17. Stmívání, i když nesnášíš ten film.
  18. Za to, že na instagramu není vidět, koho stalkuješ (když neuděláš jednu z osudových chyb).
  19. Palačinky.
  20. Za to, že jsme měli jako děti Harryho Pottera.
  21. Za to, že po tobě tvoje kamarádky zatím nechtějí, abys jim kupovala svatební dary.
  22. Zmínila jsem zvířátka?
  23. Za to, že ti naši zvířátka mlčí a nikomu nemůžou říct, čeho všeho byla svědkem.
  24. Že existuje víno.
  25. Za to, že nám vlasy dorůstají a ne jako panenkám, co jsme je jako děti stříhali a pak se divily.
  26. Za to, že existuje kokosový olej, co vyřeší všechno.
  27. Dýcháš a nemůže se ti stát, že na to zapomeneš.
  28. Za básníky, malíře a rockový hvězdy, se kterejma se můžeš ztotožňovat ve špatnejch chvílích.
  29. Za to, že si můžeš povídat s kytičkama.
  30. Za to, že na stáří začneš zapomínat, takže nic, co tě teď trápí tě nebude trápit navždycky.

Dáme Brunch? 

Podpořte nezávislou tvorbu, kvalitní texty. Pozvěte nás na kávu. (1 EUR = cca 25 Kč)

Další

Máj, lásky čas

Máj, lásky čas

Květen je měsíc, s nímž si asociujeme téma lásky. Od dob Karla Hynka Máchy se toho však mnoho změnilo. Jeho Máj byl pro mě na střední škole velkou srdeční záležitostí. Vždycky jsem v sobě měla asi až příliš velký smysl pro tragično. Zřejmě tedy nikoho nepřekvapí, že...

Kdy člověk pozná, že zrazuje své hodnoty a kdy jen dospívá

Kdy člověk pozná, že zrazuje své hodnoty a kdy jen dospívá

Jsou věci, které o sobě víte. A jsou věci, které o sobě teprve snášíte vědět. Mezi nimi je propast. Ne hluboká, ale mlžná. Taková, přes kterou nevidíte na druhý břeh, dokud na něm nestojíte. A pak se otočíte a nevíte, kdy jste přešli. Nevíte ani zda tam byl most nebo...

Mýtus o nezávazné lásce

Mýtus o nezávazné lásce

aneb proč “situationship” není nic jiného než neupřímný hlad po něčem víc Někde mezi prvním rande bez očekávání a týdenními zmatky typu “tak co teda jsme?“ se zrodil nový kulturní fenomén: nezávazné vztahy. Říká se jim „casual“, „chill“, nebo dokonce „svobodné“. Ale...