Proč je léto stresující období

9. 8. 2016
Petra Jelének

Takže, je tu léto.
Ahoj sluníčka.

 

Je tu léto a ty se potíš jak špatná reklama na deodorant.

 

Je tu léto a pokud jsi nešla na vosk nebo si jeden den neoholila nohy… oh bože!

 

Je tu léto a ty nejsi opálená.

Je tu léto a ty nemáš jedinou fotku z pláže, kterou bys dala na instagram.

Nemáš udělanou pedikůru.

Nemáš žádnej letní románek.

Nečetla jsi žádnou letní knížku ani časopis.

Nemáš ráda klimatizaci, protože z ní máš rýmu.

Ještě jsi neshodila do plavek.

Což mi připomíná, že tvoje plavky pamatujou snad ještě tvojí první letní lásku. A to myslím tu hned po tom, co ti začaly růst prsa a… no možná ještě starší?

Nemáš žádný plány na léto.

Ani žádná brigádka. Hm?
Hej.
Poslouchej!
Řekni mi, jak si hodláš tohle léto užít?

…Prosím.

Přestaňte pro všechno na světě dělat z léta tak stresující období!
Je to stejnej blbej měsíc (nebo dva nebo 4) v kalendáři jako jindy. Jen s tím, že svítí sluníčko, lidi jsou líný a jezdí na dovolenou, protože ve škole jsou prázdniny.
No a co, potí se všichni i (dosaďte si jméno libovolný celebrity).
Nikdo ti nebude zkoumat nohy pod lupou, aby tam něco našli.
Opálení z tebe nedělá lepšího člověka.
Instagram tu není od toho, aby říkal jak žiješ, ale vůbec že žiješ.
Letní lásky nikdy nevydrží. Láska v 9 případech z 10 třeba vůbec nevydrží a jsou to jen stresy. (Výjimky potvrzují pravidlo.)
Celý to čtení k vodě je jen velkej podvod, aby se prodaly nekvalitní knížky a časopisy, co nikdo číst nechce.
Další podvod je to hubnutí do plavek. Ve skutečnosti jen pár šťastlivců, co na tom dřou celej rok (neboli tak, že v zimě ani nepřiberou) zhubne. Ostatní většinou už maj to štěstí a jsou prostě hubený přirozeně.
Jo a pokud se do těch plavek narvete, tak taky neni co řešit, retro jde do módy.
A JO. Nemám žádný plány, protože si chci prostě tenhle blbej měsíc užít jako si užívám každej a jak všichni víme tak nejlepší akce jsou neplánovány.(Jo a jestli někdo máte něco proti mejm seriáolovejm maratonům tak se jděte spálit na sluníčko.)

 

Dáme Brunch? 

Podpořte nezávislou tvorbu, kvalitní texty. Pozvěte nás na kávu. (1 EUR = cca 25 Kč)

Další

Máj, lásky čas

Máj, lásky čas

Květen je měsíc, s nímž si asociujeme téma lásky. Od dob Karla Hynka Máchy se toho však mnoho změnilo. Jeho Máj byl pro mě na střední škole velkou srdeční záležitostí. Vždycky jsem v sobě měla asi až příliš velký smysl pro tragično. Zřejmě tedy nikoho nepřekvapí, že...

Kdy člověk pozná, že zrazuje své hodnoty a kdy jen dospívá

Kdy člověk pozná, že zrazuje své hodnoty a kdy jen dospívá

Jsou věci, které o sobě víte. A jsou věci, které o sobě teprve snášíte vědět. Mezi nimi je propast. Ne hluboká, ale mlžná. Taková, přes kterou nevidíte na druhý břeh, dokud na něm nestojíte. A pak se otočíte a nevíte, kdy jste přešli. Nevíte ani zda tam byl most nebo...

Mýtus o nezávazné lásce

Mýtus o nezávazné lásce

aneb proč “situationship” není nic jiného než neupřímný hlad po něčem víc Někde mezi prvním rande bez očekávání a týdenními zmatky typu “tak co teda jsme?“ se zrodil nový kulturní fenomén: nezávazné vztahy. Říká se jim „casual“, „chill“, nebo dokonce „svobodné“. Ale...