Valetnýn je blbej americkej svátek, kterej my češi neuznáváme.
Valetnýn je blbej komerční svátek, kterej my normální lidi neuznáváme.
Valentýn je blbej přeceňovanej svátek pro přitroublý puberťáky.
Valentýn je jen svátek, kterej je vytvořili, jako marketingovej tah, protože po vánocích nikdo nic nekupoval.

Dokud pak náhodou nemáte vztah.

Najednou je Valentýn svátek stvořenej na to, aby jste si mohli vybrečet kytku a nový spodní prádlo.

Dnes ráno mne do ulic vyhnal hlad. V Tescu mi dlošlo, co je dnes za den a poprvý v životě jsem se pobaveně dívala lidem do nákupního košíku.

1. Skupina

„Páni, je Valentýn a přítelkyně to asi teda chce slavit.“

U vchodu vybrat čokoládovou bonboniéru, cestou popadnout plyšáka. Je to kýč, ale někde jsem viděl, že to funguje. Jo a víno, jasně. Tyjo u pokladny prodávaj kytky a jsou rovnou zabalený. Paráda.

2. Skupina

„Dneska je krásnej den na to, si připomenout, že jsem sama a pravděpodobně umřu sama.“

Zmrzlina je nejlepší přítel. A nebo Nutella? Je to jedno, že budu tlustá, stejně nemá cenu se pokoušet držet, užiju si života. Aspoň toho, co mám. Hm.. který víno se tak bude nejvíc hodit k Zápisníku jedné lásky?

3. Skupina

„Co si dáš miláčku?“

Drží se za ruce, vybírají sýry na večer. Pak se zastavý u ochutnávky vín a on degustuje jejich nabídku a ona zasněně pozoruje, jak znalý její přítel je. On se zeptá, za kolik to víno je. Paní jenž je obsluhuje řekne, že toto víno s nezaměnitelnou chutí, které zračí vybraný vkus je za 1 580 Kč. On překoná prvotní zaváhání a s roztřesenou rukou bere lahev vína a ubírají se k pokladně.

Rozptýlena divadlem kolem jsem se pak nechala předběhnout u pokladny člověkem, co si tam naházel na pás asi 5 krabiček kondomů a ještě se na mě usmál s výrazem „Chápeš proč jsem tě musel předběhnout?“

Snažila jsem se mu oplatit výrazem „To právě děláš nákup na 30 let dopředu?“ ale nevěděla jsem, jak takovej výraz přesně vypadá.

Ale podle všeho víno se hodí vždycky.

Víno je kámoš a parťák pro všechny.

Nikdy nezapomínejte na víno.