Pokud se jedná o vzhled nehtů, nezáleží na tom, jestli momentálně prožíváme srpnový horký den nebo nastupující chlad v podobě září. Přímo na této hranici se můžete společně s námi pozastavit a vybrat si, co si z pastelového, hravého i neutrálního souhrnu léta přejete propašovat do sychravého podzimu.

Tečky, čárky, indiánské symboly

Ve městě či u moře jste si mohly všimnout, že se většině dam na základové barvě laku vyjímají jakési tečky, čárky, trojúhelníky, kytičky a podobně. Jedná se totiž o populární techniku. Po pár dnech okoukávání neobvyklé diakritiky na vašich prstech se do ní pravděpodobně poblázníte.

Pastelové vlnobití

Vyloženě trendem léta 2021 se staly vlnky a mléčné vzory. Kombinace barev vás vrátí o několik let dozadu. Bílá a béžová souhra snadno připomíná sladké krémové bonbóny.

Nádech decentnosti a jemnosti

Nude tóny při nás stále drží, neboť nezklamou při jakékoli příležitosti a lichotí velkému množstí outfitů. V případě, že neutrální barvy obohatíte o tenkou vrchní či spodní linku a nenápadné geometrické prvky, vaše ruce se budou cítit křehce a vám se bude snadno chtít vžít do role opečovávané ženy.

Deset prstů, deset odstínu?

Nepřeberná škála odstínů různých barev se nám letos odrazila právě na nehtech. Oblíbené jsou dvě varianty: buď tmavé a světlé odstíny jedné barvy (na ilustrační fotografii fialová), nebo zapojit do lakování odlišné barvy, které se však vzájemně doplňují a neruší se.

Mezi extravagancí a minimalismem

Jestli jsou pro vás jemné, skoro neviditelné proužky příliš skromné, může vás potěšit jiná variace. Na první pohled vypadá přijatelně i zářivý proužek při levém okraji nehtu. Pokud preferujete světlé až neutrální odstíny barev, stojí za zmínku a zkoušku nalakovat si nehty například světle modrým nebo šedým lakem a spodní nehtový oblouk obohatit bílou barvou.

Zdroj fotografií: pinterest.com