Čas posunu, čas chytit se další větve bohatého stromu, který modeling nabízí. Ve svém modelingovém portfoliu jsem měla nashromážděné dva úspěšně zvládnuté fashion weeky, pár ateliérových focení, focení pro Make-up Institut, jednu výstavu a v neposlední řadě samozřejmě polaroidy. Léto 2016 mi přineslo spolu s úspěšným přijetím na gymnázium také první exteriérní focení, jehož výsledek mířil rovnou na poměrně známý web Proženy.cz.

V následujících odstavcích, souvětích, větách a slovech se vám pokusím přiblížit přípravu, průběh a (ne)čekané pozorovatele.

Skok do neznáma

Sraz v brzkých ranních hodinách s kompletním týmem proběhl na pražském Andělu, nasedla jsem do firemního auta a jeli jsme přímo do jádra lokace, Strahovského stadionu a jeho blízkého okolí. Pod pojmem kompletní tým si můžete jednoduše představit forografku, makeup artistku a redaktorku, jejíž kompetence patřila módnímu článku. Na programu byl bomber pětkrát jinak a trendy léta 2016, takže si můžete snadno vytvořit představu o tom, jak moc se trendy opakují nebo třeba i naopak.

Nečekané nástrahy

Focení zabralo zhruba pět hodin, počítám do toho střídání pěti outfitů, líčení a účesů. Zažila jsem zde také svůj první vtipně-nepříjemný zážitek.

Jelikož se v blízkosti shooting pointu nacházel pouze park s prořídlými stromy a uprostřed větrací věž strahovského tunelu s pár centimentry vody kolem, převlékací akce probíhala následovně: z jedné strany držela deku makeup artistka, z druhé fotografka a já se snažila bleskově obléct do sukně, šatů nebo kalhot s dopomocí redaktorky.

Strahov je veřejné místo s krásným výhledem na Prahu, takže sem tam vyšel z parku nějaký ten bezdomovec a já byla o to víc rychlejší. V té době mi bylo patnáct, takže si dokáže každý člověk při smyslech představit, že okukování procházejícími lidmi, natož bezdomovcem, nebylo úplně ideální.

Nejvíce jsem si užívala ležérní styly s pánským nádechem. Pohodlnost nadevše!

Ze slečny dámou

Tento outfit mě stylizoval do pozice pětadvacetileté dámy, která se rozhodně ničeho nebojí. Ani vysokých bot na klínku a výrazné rtěnky. Co se týče mých vlasů, v tomto období se nenacházely zrovna v nejlepším stavu. Vždy jsem měla dlouhé, středně husté vlasy přirozeně odrážející zlaté tóny. Na focení ale musíte hodnotně prezentovat i tři chlupy na hlavě, i když dopředu víte, že čtenářky vám kvalitu v diskuzi pod článkem bezpečně vyvrátí.

Chvílemi jsem se ocitla myšlenkami v Paříži – podpatky, černé kabaretní šaty a psaníčko mě bez dlouhého přemlouvání přeneslo do francouzských nočních ulic. L´amour!

Konec dobrý, všechno dobrý

Převlékací a fotící maraton byl zakončen cateringem v podobě housky, eidamu a zeleniny při zpáteční jízdě autem. Co víc si přát. Premiéra většího fashion focení naplnila moje očekávání – zasmála jsem se, zděsila jsem se, ale celkově si to užila. V tomto duchu probíhaly de facto mé kompletní zážitky spojené s modelingem.