#diy  #jaro  #vlasy 

Pochmurné počasí se chýlí ke konci. Začínáme společně vyhlížet jaro a s ním i spojené barvy, svěží vzduch a zpívající přírodu. S tímto obdobím přichází ale i teplo. Známe to všechny, ulepené vlasy všude a padající do všeho. Proto jsem si pro vás připravila návod, jak si snadno a efektivně vyrobit pár takových scrunchies z pohodlí domova. A přitom ušetřit nějaký ten peníz za často předražené vlasové doplňky (pokud teda nejsou zrovna ve slevě), to se vaší peněžence vyplatí!

Nejprve si rozmyslíme, z jaké látky a barev, chceme gumičky tvořit. Za sebe bych nejvíce doporučila bavlnu nebo satén, z těchto materiálu to jde od ruky a navíc výsledek vypadá skvěle. Co se týče barev a vzorů, fantazii se meze nekladou. Volba je zcela na vás.

Vybranou látku vezmeme a naměříme si pruh, zhruba 50 centimetrů dlouhý a 10 cm široký. Vystřihneme ho a látku přeložíme tak, aby byla vidět po obou stranách z rubu. Zašpendlíme a pustíme se do šití. Zvolíme si takovou nit, aby v látce nebyla příliš viditelná, tzn. do světlé barvy světlá nit, do tmavé barvy tmavá nit. Šijeme takovým způsobem, aby byl pruh pod linií nitě, co nejširší – budoucí šířka gumičky. Takže sešijeme látku opravdu co nejblíže k okraji. Pokud máte šicí stroj, znamená to pro vás velikou výhodu.

Jelikož pruh máme sešitý z rubové strany, je potřeba ho obrátit na líc. Spínací špendlík zapíchneme do jedné vrstvy konce látky a provlékneme ho. Voila, máme tělo scrunchie.

Stačí už pouze vzít spínáček a společně s elastickou gumou provléct látkovým pruhem, trochu poupravit shrnutí látky tak, aby se vám to líbilo a na konci vytvořit pevný uzlík.

Na závěr sešijeme konce látky a vaše scrunchie je na světě!

Udělejte radost sobě, kamarádce nebo ségře, procvičte zručnost a oživte svoje vlasy. Do culíku, drdolu, copu – značka ideál. Přeji vám krásný březen plný kreativity!