Na naše toulky Sicílií jsme si zabalili síťovku, protože pláž, ovoce a síťová taška jakoby byly neodmyslitelnou součástí letošního léta. Alespoň toho instagramového.

Už jako malá jsem pozorovala pradědu jak jezdil každé ráno na kole s bílou síťovkou pro čerstvý pečivo. Nevím vlastně, zda-li to dělal denně, ale mám přesně před očima ten obraz. Sedí na kole, síťovka přetéká čerstvým voňavým pečivem a praděda jak mě a mamce mává.  O pár let později jsme měli my doma dvě síťovky. Červenou a zelenou. Jedna byla mámina a druhá táty. Mne moc nevzrušovali, jelikož to nebyla žádná kabelka, kterou jsem v tý době hrozně chtěla ať už to byla jakákoliv. 

Síťovka ale byla neodmyslitelným společníkem na nákupech už několika našich generací a je to něco, na co můžeme být my Češi hrdí. Je totiž naše. Konkrétně ze Žďáru nad Sázavou, kde se můžete podívat i na její pomník.

Naše síťovka se odstala už loni do amerického Vogue jako Ta taška a od té doby zaplavila instagram. Céline dokonce udělalo svojí vlastní verzi síťovky.

Je to taška, která neomrzí, především v době, kdy se snažíme ulehčit trochu našemu životnímu prostředí. A co je nejdůležitější, nikdy snad není plná.

Na co dalšího můžeme být jako Češi hrdí?