Síťovka z Čech do světa

Zveřejněno 3. 10. 2018

Na naše toulky Sicílií jsme si zabalili síťovku, protože pláž, ovoce a síťová taška jakoby byly neodmyslitelnou součástí letošního léta. Alespoň toho instagramového.

Už jako malá jsem pozorovala pradědu jak jezdil každé ráno na kole s bílou síťovkou pro čerstvý pečivo. Nevím vlastně, zda-li to dělal denně, ale mám přesně před očima ten obraz. Sedí na kole, síťovka přetéká čerstvým voňavým pečivem a praděda jak mě a mamce mává.  O pár let později jsme měli my doma dvě síťovky. Červenou a zelenou. Jedna byla mámina a druhá táty. Mne moc nevzrušovali, jelikož to nebyla žádná kabelka, kterou jsem v tý době hrozně chtěla ať už to byla jakákoliv. 

Síťovka ale byla neodmyslitelným společníkem na nákupech už několika našich generací a je to něco, na co můžeme být my Češi hrdí. Je totiž naše. Konkrétně ze Žďáru nad Sázavou, kde se můžete podívat i na její pomník.

Naše síťovka se odstala už loni do amerického Vogue jako Ta taška a od té doby zaplavila instagram. Céline dokonce udělalo svojí vlastní verzi síťovky.

Je to taška, která neomrzí, především v době, kdy se snažíme ulehčit trochu našemu životnímu prostředí. A co je nejdůležitější, nikdy snad není plná.

Na co dalšího můžeme být jako Češi hrdí?

Jak začít prokrastinovat: kompletní průvodce

Jak začít prokrastinovat: kompletní průvodce

Prokrastinace je jedna z nejvíce ceněných dovedností moderního člověka. Proč se nutit do práce, když můžete věnovat svůj čas těm opravdu důležitým věcem, jako je sledování koček na internetu nebo kontrolování, kolik máte lajků na posledním postu? Máme pro vás návod,...

Jak zůstat motivovaní, když máte chuť to vzdát

Jak zůstat motivovaní, když máte chuť to vzdát

Jsou dny, kdy to fakt nejde. Vítr fouká do očí. Sluníčko svítí příliš nebo je děsná zima. Došlo vám kafe nebo jiné životabudiče vaší konkrétní preference. Lidi se divně tváří a země se točí. A co víc. Točí se kolem něčeho, co se tak točí. A všichni se točíme v...

Věci, které můžete dělat místo snahy vymyslet, co se životem

Věci, které můžete dělat místo snahy vymyslet, co se životem

Život je život a pokud nemáte v úmyslu studovat filosofii, dát se na dráhu slavného filosofa či neplánujete si svojit jako nový koníček diskutování po barech nad životem, nic moc jiného vám nezbývá, než to přijmout. Najednou jste na světě a po chvíli máte zodpovědnost...