Chyby při používání kokosového oleje

Zveřejněno 5. 2. 2018

Hlas Reye Korantenga v televizních novinách A máme tu teď zprávu, která se týká možná i Vás. Avokádo, které si přes několik let drželo svůj post super balzámu a univerzálního řešení na všechny problémy, teď bylo poraženo kokosovým olejem. V nákupním košíku většiny mileniálů teď najdete dvě sklenice kokosového oleje, jedna do kuchyně a jedna do koupelny. Víc nám o tom řekne PJ.

Díky Reyi. A teď zase pro změnu vážně. Zdá se, že najednou se většina kosmetických příprávků dá nahradit kokosovým olejem. V CELÉM. TOM. ŠIROKÉM. MĚŘÍTKU. Naolejuj se, zabal se do pyžama a ráno se vzbudíš vyživená a jemnější. Jemnější i uvnitř. Kecám. Nespraví to tvou zchátralou osobnost, ale skutečně to zvlhčí i kůži co vypadá jako rozpraskaný betonový chodník a stejně tak důležité je, že ti to dodá i aroma mladého kokosu.
A co obličej, vlasy, zuby, kůžička kolem nehtů? Je kokosoový olej skutečně všelék na všechno? Jaká je PRAVDA za používáním kokosového oleje jako kosmetického přípravku. Četla jsem už tolik seznamů, kde se kokosový olej pyšnil názvy jako “přírodní deodorant” a nebo jako “nejlepší lubrikant”. Také jsem slyšela jak je to lepší než kdejaká zubní pasta. Jaké jsou největší chyby, když se ponoříte do sklenice kokosového oleje a nemůžete se z toho dostat ven?Chyba 1: Používání kokosového oleje na OBLIČEJ

 

Můžete se někde dočíst buď v diskuzním fóru nebo na …nějakých… stránkách, že kokosový olej je prostě super jako hydratační sérum na obličej. Je táááák přírodní a to je ten spárvnej život. Ale… ne.
Zkusila jsem to jednou, naštěstí jsem si pak koupila nový hydratační krém, který jsem už dlouho chtěla zkusit a tak jsem na to zapomněla. Kdežto můj kamarád nebyl tak nestálý jako já.
Kokosový olej, dámy a pánové, vám zanese póry. Také to rozhodně není cesta pokud máte mastnou pleť nebo akné. Nebo lehce mastnou pleť. Pokud na sobě právě teď máte kokosový olej, udělejte si peeling a přestaňte s tím. Většina typů pleti kokosový olej nestihne. Krom těď exxxtra suchých, které zanesené póry netrápí. Pak je to ok.
Jednou jsem se o tomto tématu bavila s kosmetičkou, která rozhodně nedoporučuje používat na pleť pouze jednu látku. Pokud se rozhodneme používat pouze kokosový olej ochudíme se o spoustu dalších přírodních produktů a vitamínů, ze kterých si pleť může vzít tu výživu, kterou potřebuje.

Chyba 2: Odličovač

Haha! Mám vás. To rozhodně není chyba. Trošička kokosového oleje na vatovém tampónku a makeup je dole. A jestl máte citlivé oči tak tím spíš tam nevidím problém, protože když se vám tam dostane troška kokosového oleje ani si toho nevšimnete.
Jediné co je důlěžité jej potom důkladně opláchnout, aby jsme se vyvarovali chybě 1.

Chyba 3: Kupovat rafinovaný kokosový olej jen tak náhodou

Jestli mě můj veganský měsíc něco naučil, tak to bylo číst etikety u všeho, co jsem kupovala. Dřív bych pravděpodobně vzala jakkoliv kokosový olej, protože hej všechny vypadaj stejně. Ale je to blbost, když ho chcete používat jako něco, co má tělu něco dodat, tak potřebujete ten extra panenský, který nebude rafinovaný a bude obsahovat všechny ty kyseliny, co chceme.

Chyba 4: Masírovat si jej do kůže jako vlasovou masku.

Tady hodně záleží s čím se potýkáte, ale ve většině procentech se obávám, že kokosový olej není ta správná volba. Kamarádka, co měla suché vlasy z různých barevných experimentů, se “léčila“ kokosovým olejem. Jo, vlasy pak rozhodně neměla suchý, ale nahradila jen vysušené vlasy za vlasy mastné a to úplně není ono.
Jednou jsem si nechala kokosový olej přes celý den a noc, co jsem byla doma, následující den jsem šla s úžasně mastnými vlasy. Nemůžu nic říct, bylo to hodně punk-rock, bylo to hodně vypovídající o tom, co si myslím o pondělcích, ale přesto se lidi na mě dívali dost pofidérně, když jsem vyprávěla pořád dokola “To je kokosový olej, já ho myla a myla a prostě nešel dolů.”
Myslím, že ten boom s kokosovým olejem vznikl právě především kvůli tomu, že se začalo říkat, že je dobrý na vlasy a on je, to neříkám. Ale mluvíme tu o malém množství na konečky a nechat to ať si poradí, ale ani tak jej nenechávejte hodiny.
Poud máte nějaké pochyby nebo námitky, prosím směřujte jej na svého vlasového poradce.

Chyba 5: Používat jej místo zubní pasty.

Můžete. Údajně bělí, to nemohu potvrdit. Zuby bělí i citron nebo slupka od banánu (nedoporučovala bych ten citron nějak moc). Ale rozhodně je to dobrá alternativa místo zubních past s fluoridem, kterej fakt, ale FAKT neni dobrej a je téměř ve všech zubních pastách. Dala jsem kokosovému oleji jako zubní pastě měsíc, nevydržela jsem to ten měsíc, přiznám se. Znám lidi, co nepoužívají nic jiného než kokosový olej na čištění zubů, ale já osobně po ránu porstě nesnesu pocit mastného oleje v puse.

Chyba 6: Lubrikant

Neexperimentuj. S. Ničím. Tam. Dole.

Italština 101 na dovolenou

Italština 101 na dovolenou

Italská kuchyně, romantická zákoutí, temperamentní italové, umění, renesance, historie, filosofie, Shakespearovy příběhy, víno, moře, hory, jezera a … už jsem zmínila jídlo?  Itálie je místo, které si zamiluje každý. Nabízí spoustu oblastí a každá z nich je...

Ženské archetypy jako cesta k pochopení sebe sama

Ženské archetypy jako cesta k pochopení sebe sama

Jsou to vzorce chování, které se neustále opakují. Jsou to role, do kterých se my ženy stavíme neustále dokola. Doba se mění, trendy se mění, ale my jsme pořád stejné? Podle mnohých teorií máme každý svůj archetyp, podle kterého se chováme a pokud chceme porozumět...

Upřímné randící rady

Upřímné randící rady

Se zděšením jsem si uvědomila, že již pravděpodobně nespočítám na kolika schůzkách jsem byla. Ne pracovních, ale romantických. Je to děsivé zjištění. Obzvláště, když si uvědomím kolikrát šlo o ztracený čas. Jen mi to tehdy nepřišlo. Ve volném čase jsem swipovala sem,...