Vitamínová pěst mezi oči

Zveřejněno 22. 9. 2014

Nikdy bych nemohla mít nějakou kavárnu nebo hospodu. Jednak kvůli mému věčně nedoceněnému a nepochopenému stylu vaření („pálí se ti to“ – „a jak to chceš asi osmažit?“)  a pak také kvůli mému pojmenovávání pokrmů. Pan Polreich by se z toho šel oběsit.

ALE co se nedá zkazit jsou smoothie (a pomazánky), když víte, co do toho mixéru naházet. A já se musím pochlubit jedním z mých současných lásek mezi smoothie koktejly.

Když vás nezastraší zelená barva (mě vždycky děsila), tak budete příjemně překvapeni chutí připomínající tropický západ slunce- jak poetické! Ne, vážně. Byla-li bych jedna z těch blogerek nazvla bych to „Vzpomínky na léto“ nebo „Zelený smoothie s tropickým srdcem“. Ale bohužel. Máte tu recept na Vitamínovou pěst mezi oči. Mimochodem s chutí tropického ovoce.

Takže do mixéru naházíte:

  • 2 hrsti čerstvého špenátu (okej, klidně dejte i rozmražený, whatever)
  • 2 hrníčky vody (neházet, vylít)
  • 1 hrníček kostiček nakrájeného ananasu
  • 1 hrníček nakrájeného manga (to, že chybí na fotce neznamená, že ho tam dávat nemáte, já ho už totiž nakrájela a rozmixovala)
  • 2 banány
Rozmixovat, pro lepší pocit a chuť na chvíli do lednice a máte bombu. Totiž bombu plnou železa, draslíku a vitamínů. Takže šup do obchodu, dejte tomuhle chudákovi zelenýmu šanci. Mám pocit, že budete příjemně překvapeni.
Vanilkové rohlíčky třikrát jinak

Vanilkové rohlíčky třikrát jinak

Každá rodina má svůj vlastní recept na úspěšné Vánoce. Určitě se ale shodnem, že cukroví je velká věc všude. Rodiny a sousedé se mezi sebou běžně předhání, kdo má lepší recepty a kdo peče víc druhů (pak že Vánoce jsou svátky klidu a míru). Sama znám rodiny, kde se...

Halloweenské recepty

Halloweenské recepty

Letos jsme si pro vás připravili halloweenské recepty, které se hodí, ať už slavíte doma, nebo na party. A jak už to bývá, v hlavní roli je dýně a jablka. Sněhové pusinky 100 gramů bílků (jsou to přibližně 3 vejce)225 gramů cukru krupice Oddělené bílky (opravdu v nich...

Veganské letní recepty ála Rostlinkář

Veganské letní recepty ála Rostlinkář

Léto je v plném proudu, a proto to chce pořádnou dávku letních receptů! Správný letní pokrm osvěží a zároveň jeho přípravou netrávíme příliš času. Protože upřímně, vaření mě sice baví, ale v létě mám i jiný plány než postávat v kuchyni. Veganské proteinové těstoviny...