Nikdy bych nemohla mít nějakou kavárnu nebo hospodu. Jednak kvůli mému věčně nedoceněnému a nepochopenému stylu vaření („pálí se ti to“ – „a jak to chceš asi osmažit?“)  a pak také kvůli mému pojmenovávání pokrmů. Pan Polreich by se z toho šel oběsit.

ALE co se nedá zkazit jsou smoothie (a pomazánky), když víte, co do toho mixéru naházet. A já se musím pochlubit jedním z mých současných lásek mezi smoothie koktejly.

Když vás nezastraší zelená barva (mě vždycky děsila), tak budete příjemně překvapeni chutí připomínající tropický západ slunce- jak poetické! Ne, vážně. Byla-li bych jedna z těch blogerek nazvla bych to „Vzpomínky na léto“ nebo „Zelený smoothie s tropickým srdcem“. Ale bohužel. Máte tu recept na Vitamínovou pěst mezi oči. Mimochodem s chutí tropického ovoce.

Takže do mixéru naházíte:

  • 2 hrsti čerstvého špenátu (okej, klidně dejte i rozmražený, whatever)
  • 2 hrníčky vody (neházet, vylít)
  • 1 hrníček kostiček nakrájeného ananasu
  • 1 hrníček nakrájeného manga (to, že chybí na fotce neznamená, že ho tam dávat nemáte, já ho už totiž nakrájela a rozmixovala)
  • 2 banány
Rozmixovat, pro lepší pocit a chuť na chvíli do lednice a máte bombu. Totiž bombu plnou železa, draslíku a vitamínů. Takže šup do obchodu, dejte tomuhle chudákovi zelenýmu šanci. Mám pocit, že budete příjemně překvapeni.