Tajemstvím zahalené rostoucí hvězdy Sleep Token se vrací do České republiky!

Zveřejněno 2. 5. 2024

Po velmi úspěšné loňské tuzemské koncertní premiéře na festivalu Rock for People a měsíc poté vyprodaném sólo koncertě v pražském prostoru ARCHA+ (dříve Divadlo Archa) se fenomén Sleep Token vrací do České republiky. Svůj doposud největší český koncert odehrají 15. listopadu v pražském O2 universu v rámci koncertní série Rock for People Concerts. Jako speciální host vystoupí americká kapela Bilmuri, za kterou stojí Johnny Franck (ex-Attack Attack!).

Enigmatická britská kapela Sleep Token kombinuje post-rockové, post-klasické a post-metalové prvky s oduševnělým indie popovým vokálem do směsi, která nezní jako nic jiného. V roce 2019 vydali své inovativní debutové album “Sundowning” a o dva roky později zaznamenali mainstreamový úspěch s albem “This Place Will Become Your Tomb”, které se dostalo do britského hudebního žebříčku. V roce 2023 představil anonymní maskovaný kolektiv svůj třetí plnohodnotný počin “Take Me Back to Eden”. Album rychle získalo mezinárodní úspěch a prolomilo vyšší příčky hitparád v několika zemích. 

Skladby „Chokehold“, „The Summoning“, „Aqua Regia“, „Granite“ a „Vore“ nasbíraly dohromady přes 85 milionů streamů, zatímco výrazný singl „The Summoning“ vygeneroval jen na Twitteru přibližně 38,8 milionu streamů, což způsobilo, že skladba se stala trendem na Twitteru a obsadila první místo v řadě mezinárodních virálních žebříčků na Spotify. Také byla vybrána jako „YouTube Trending Artist On The Rise“, který se objevuje na domovské stránce YouTube, kterou každý den sledují miliony lidí. Současně například i výrazná popová hvězda Demi Lovato sdílí hudbu Sleep Token se svými 153 miliony sledujících na Instagramu. Sleep Token zkrátka neustále boří hranice, které si v první řadě odmítali připustit. 

A přestože Sleep Token dle zásady nemluví s novináři (z nutnosti, nikoliv kvůli egu), média si nemohou pomoci, píší o tomto fenoménu a informují o každém kroku kapely. Magazín NME poznamenává: „Sleep Token nabízejí svým fanouškům celý svět, do kterého se mohou ponořit, pokud si to přejí. Je to místo úniku a základ obrovské fanouškovské komunity, která se věnuje studiu tvorby kapely. I když mají stejný zápal jako jakákoliv jiná fanouškovská základna, přece jen je tu jeden pozoruhodný rozdíl.“ Jinde je magazín Metal Hammer označil za „Nejzajímavější metalovou kapelu současnosti“ a magazín Revolver jim udělil ocenění ‚Artist Of‘ i ‚Album Of‘ roku 2023.

 Prodej vstupenek bude zahájen v pátek 3. května od 10:00 v sítích Ticketmaster a Ticketportal. Všechny informace na www.rockforpeople.cz.

Proč byla šedesátá léta v hudbě tak ikonická?

Proč byla šedesátá léta v hudbě tak ikonická?

Šedesátá léta minulého století byla pro hudební svět takovým malým velkým třeskem. Stalo se něco jedinečného a dodnes hudba z šedesátých let neutichá. Šlo o revoluční období, které nás ovlivňuje dodnes. V historii hudby se jednalo skutečně o zlatý věk. Bylo to období...

Patti Smith se vrací do Prahy

Patti Smith se vrací do Prahy

Zpěvačka, autorka a aktivistka Patti Smith vystoupí se svým Bandem 19. července 2022 ve Foru Karlín. Vstupenky jsou v předprodeji v sítích GoOut a Ticketmaster. Jako mnoho významných hudebníků začínala i Patti Smith v polovině sedmdesátých let v tehdy ještě ne úplně...