Princip homeschoolingu je velmi jednoduchý. Jedná se o vzdělávání dětí v domácím prostředí, tedy mimo klasickou školu. V Čechách je tato forma vzdělání možná. V případě homeschoolingu má roli učitele jeden z rodičů, ale může se jednat také o učitele, který dochází domů. Pro český homeschooling existuje pár pravidel:

  • rodič může vyučovat dítě doma částečně nebo úplně,
  • rodiče se musí domluvit s určitou školou,
  • rodič musí zajistit dítěti výuku od 5 let,
  • rada pro homeschooling může rodiče kdykoli kontrolovat.

Výhody domácí výuky

Většina rodičů, kteří se pro tento styl výuky rozhodli, nechtějí mít děti v klasické škole z různých důvodů. Důvodem může být náboženské vyznání rodiny, stejně jako finanční nebo jiné důvody. Pro mnoho rodičů je to možnost, jak mohou dítě odvést ze škodlivého prostředí, kde hrozí šikana, užívání drog a další. Anebo jednoduše chtějí přizpůsobit strukturu dne dítěti a nikoli dítě státní struktuře školy.

Co budete na homeschooling potřebovat?

Podkladů, které budete pro výuku potřebovat, je obrovské množství. Výhodou domácího učení je, že můžete vše přizpůsobit nejen sobě, ale také potřebám dítěte. Každé dítě je totiž jiné a potřebuje jiné podmínky pro učení. V každém případě budete potřebovat dobrou tiskárnu. Pro tiskárnu HP bude nejlepší zvolit toner ce285a. Je velmi kvalitní a budete s ním tisknout velmi dlouho bez vysokých nákladů na tisk. To se vám bude zaručeně hodit.

Poradit se můžete se školou, do které byste normálně dítě zapsali. Hodně inspirace najdete také na internetu. Existují také skupiny rodičů, které se schází, předávají si zkušenosti a dokonce se jejich děti společně také učí. Díky tomu nepřijdou vaše děti o kamarády a socializaci. Nezapomínejte ale na technické zařízení domácnosti. Nutná je organizace a připravte se na to, že budete hodně tisknout. Tiskárny Lexmark jsou velmi kvalitní. Musíte si do ní pořídit cartridge Lexmark. Jedině tak budete neustále připraveni na další podklady a cvičení pro děti během školních dnů.