#léto 

Sluneční brýle mají určité kouzlo. Mají transformační schopnost: díky správným brýlím se můžete cítit okamžitě sebevědomě a skvělý outfit posunout na vyšší úroveň. (Jsou také jednoduše praktické, protože chrání vaše citlivé oči před UV zářením, prachem a vším, co vám vítr přinese do cesty.) Jak ale při nekonečném množství tvarů a barev, z nichž si můžete vybírat, poznat, který styl vám nejlépe sedí? Můžete jít cestou pokusů a omylů a vyzkoušet si milion párů, nebo se můžete podívat do našeho průvodce nejlepšími styly sezóny pro každý tvar obličeje. Podívejte se na všechny naše tipy níže.

Nejlepší sluneční brýle pro kulatý obličej

Pokud máte kulatý obličej, klasická rada zní, abyste si vybrali hranatý tvar brýlí, například Wayfarer. Pokud vám to ale nepřipadá nijak zvlášť vzrušující, báječně vypadají také módní obroučky.

Zign, prodává Zalando
Jacquemus
Zign, prodává Zalando

Nejlepší sluneční brýle pro hranatý obličej

Kulaté obroučky (mezi které patří oversized styly i oválné obroučky inspirované 90. léty, které se všude objevují) a pilotky se hodí spíše k hranatým tvarům obličeje.

Versace
Sun Buddies

Nejlepší sluneční brýle pro srdcovitý obličej

Pilotky se hodí i na obličeje ve tvaru srdce, stejně jako brýle bez obrouček – další retro vzhled, který se v poslední době vrací.

Cartier
Even&Odd
Saint Laurent

Nejlepší sluneční brýle na oválný obličej

Lidem s oválným obličejem se mohou líbit klasické kočičí nebo užší, podlouhlé čočky, které dobře hrají s proporcemi.

Reserved
Balenciaga