Příprava dětské oslavy narozenin rozhodně není taková hračka, jak se na první pohled zdá. Musíte myslet na mnoho maličkostí i větších povinností, které jsou potřeba udělat. Jestli nechcete svému dítěti narozeniny zkazit, měli byste myslet hned na několik základních faktorů:

  • termín, seznam hostů a pozvánky,
  • téma a hry,
  • výzdoba a jídlo.

Plánování a zařizování zabere pár týdnů

Doporučuje se, abyste začali asi 3-4 týdny před samotnou oslavou. Za tuto dobu musíte objednat dort, sehnat výzdobu, vymyslet téma a hry pro děti, sehnat dárek, jídlo a rozeslat pozvánky. Na dárek rozhodně nezapomeňte, pro dívky můžete vybrat krásné dětské domečky a pro kluky auto na ovládání. S tím si bude moci hrát i skupinka dětí a všichni budou velmi spokojení.

Termín určete podle toho, co je za roční dobu a kdy mají děti kroužky. Zeptejte se rodičů ostatních dětí a podle toho vyberte nejlepší termín. Seznam hostů sestavte z nejdůležitějších přátel svého dítěte a rozmyslete se, jestli budete zvát i rodiče. Znamená to totiž dvojnásobek lidí u vás doma. A jakmile budete rozmyšlení, můžete vytvořit elektronické nebo papírové pozvánky a všechny rozeslat nebo předat.

Zařiďte, aby se děti nenudily

Téma oslavy by mělo korespondovat s tím, co baví oslavence. Podle toho budete jistě také vybírat dort, tematické jídlo (v barvách nebo tvarech daného téma) a samotné hry. Mezi nejoblíbenější patří malování na obličej, kouzelník, dětská diskotéka nebo stěna z papíru, kde mohou děti malovat, nechávat vzkazy oslavenci apod.

Vytvořte nejkrásnější zázemí pro oslavu

Nezapomínejte na výzdobu podle téma oslavy. Obecně by neměly chybět balónky, girlandy nebo nápisy. V každém případě potřebujete party doplňky. Čím barevnější, tím lepší. Záleží ale na tom, v jakém stylu bude celá oslava. Jídlo vybírejte podle toho, co mají děti obecně rády, a nezapomínejte na alergie pozvaných dětí. Je toho hodně, ale jistě to zvládnete a připravíte nejkrásnější narozeninovou oslavu.