Met Gala 2022: Nejlepší looky

Zveřejněno 3. 5. 2022

Je jen málo událostí, které vzbuzují tolik vzrušení, okázalosti a šílenství na sociálních sítích jako Met Gala. Tato událost, která je někdy označována jako Super Bowl červených koberců a největší módní večer, každoročně přivádí na scénu největší jména módního, kosmetického a zábavního průmyslu v jejich nejobskurnějších kreacích.

Po dvouleté přestávce se červený koberec loni vrátil, ale ne v obvyklé první květnové pondělí. Nyní, když se vše vrátilo k pravidelnému programu, mohou diváci s jistotou očekávat, že se celebrity a jejich glamour komando vrátí s okouzlujícími účesy, výraznými nehty, poutavým make-upem.

Tématem tohoto ročníku „In America: An Anthology of Fashion“ byl nápadný glamour v white-tie, inspirovaný tímto obdobím v New Yorku. (Tzv. pozlacený věk trval zhruba od roku 1870 do roku 1910 a byl dobou prosperity a industrializace společností – vzpomeňme na vzestup Johna D. Rockefellera, Cornelia Vanderbilta a J. P. Morgana). Podívejte se na Brunch výběr těch, kteří podle nás nejenže splnili zadání, ale byli také chick!

Blake Lively

Královna dorazila! Jako jedna ze spolupředsedkyň letošního ročníku se Blake Lively musela obléknout tak, aby udělala dojem, a rozhodně se překonala, a to nejen v oblasti šatů – její jednoduché vlasy doplněné jemnou čelenkou a nádhernými náušnicemi v barvě šperků křičely opulentně.

Daisy Edgar-Jones

Šaty Oscar de la Renta a Tiffany & Co. šperky

Hailey Bieber

V šatech Saint Laurent by Anthony Vaccarello, punčochách Wolford a špercích Tiffany & Co.

Dakota Johnson

Gucci

Kate Moss

Šaty Burberry and Jimmy Choo boty

Billie Eilish

V Gucci

Anna Wintour

Chanel a Manolo Blahnik.

Laura Harrier

H&M

Emma Chamberlain

Louis Vuitton

Vanessa Hudgens

Moschino a Jimmy Choo

Cara Delevingne

Dior Haute Couture a Giuseppe Zanotti

Brooklyn Beckham & Nicola Peltz

Camila Mendes

Maude Apatow

Kaia Gerber

Alexander McQueen

Emma Stone

Louis Vuitton

Gemma Chan

Jessica Chastain

Kim Kardashian

Legendární šaty, které na sobě měla Marylin Monroe, když zpívala píseň Happy Birthday, Mr. President tehdejšímu americkému prezidentovi Johnu Fitzgeraldovi Kennedymu. Její třpytivé šaty, které přiléhaly tak těsně, že je krejčové musely Marylin zašít přímo na těle, se proslavily stejně jako událost a její aktéři. Přesně tyto – originální – šaty, které navrhl Jean Louis, na sobě měla Kim Kardashian, která údajně musela do šatů zhubnout 7,2 kila. Šaty pak doplnila šperky Cartier.

FUNFACT: Tyto šaty byly v roce 2016 vydraženy za 4,8 milionů dolarů a staly se tak nejdražšími šaty na světě.

Bella Hadid

Gigi Hadid

Vyhlášení finalistů: VAN GRAAF Junior Talent 2024

Vyhlášení finalistů: VAN GRAAF Junior Talent 2024

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se v rámci jarní edice chystá přivítat nejen etablovaná jména, ale rovněž poskytnout platformu pro novou vlnu nadějných vycházejících návrhářů prostřednictvím tradiční soutěže VAN GRAAF Junior Talent. Odborná porota talentové soutěže...

MBPFW SS24: Kdo a co stojí za zmínku

MBPFW SS24: Kdo a co stojí za zmínku

Aneb o čem mluvíme na Brunchi i po akci. Lokace Propojení módy a industriální budovy není nic neobvyklého, ale teď si to opravdu sedlo. V porovnání s posledními roky to mělo naprosto jinou atmosféru. Vanda Janda Birthday Party Vanda Janda má svůj ikonický styl, který...

Kdy je to móda, umění a kdy jen touha šokovat?

Kdy je to móda, umění a kdy jen touha šokovat?

Jakmile pracujete v módním průmyslu, stáváte se pro rodinu, přátele a známé (pokud se na módní scéně také nepohybují) někým s kým si nejde promluvit o oblečení. Automaticky začnou přiznávat, že tomu vlastně nerozumí. "Módní" totiž podle nich v překladu znamená ujetý,...