Slunce může být doma nepříjemné v létě i v zimě. Každý by měl tuto záležitost vyřešit doma hned po nastěhování, protože jinak budete mít doma v létě horko a neuvidíte přes slunce na televizi. Nezáleží přitom na tom, jestli potřebujete zastínit klasická nebo střešní okna. V obou případech máte z čeho vybírat. Podívejme se na nejpoužívanější typy stínění.

Vertikální nebo horizontální žaluzie

Žaluzie jsou základem, na který jistě pomyslíte v první řadě. Horizontální žaluzie jsou klasickou možností, kterou používá téměř každý. Vertikální žaluzie si ale také získaly oblibu, protože jsou nadčasové a působí zároveň jako dekorace. Ideální jsou do interiéru u vás doma, stejně jako do kanceláře nebo jiných prostor. A najdete je v mnoha barevných provedeních.

Rolety na mnoho způsobů

Velký návrat k popularitě nyní zažívají rolety. Jsou velmi nenáročné na údržbu a dokonale zastíní celý prostor. Navíc zde máte obrovské množství barev i vzorů. Můžete si s jejich výběrem skutečně pohrát a vybrat ty, které se budou nejlépe hodit do vašeho interiéru. Existují dokonce i rolety, které fungují jako žaluzie. Mají průsvitné a neprůsvitné pruhy, které si posunete podle toho, kolik světla potřebujete. To ale není všechno. Rolety mohou být:

  • vnitřní,
  • venkovní,
  • markýzy na střešní okna.

Klasické rolety jsou uvnitř a jsou vyrobeny z látky. Pořídit si ale můžete také venkovní rolety z hliníkových lamel, které budou nainstalované na vnější straně oken. Vhodné jsou pro klasická i střešní okna. A pro střešní okna máte ještě jednu možnost, kterou jsou markýzy. Jde o moderní variantu, která působí velmi elegantně a také je připevněna z vnější strany.

Nezapomínejte na pohodlí

Pro pohodlný pobyt doma nepotřebujete jen stínící techniku. Sítě proti hmyzu do klasických i střešních oken by měly být samozřejmostí v každém domově. Hmyz vám může hodně znepříjemnit pobyt doma, a proto tento doplněk nepodceňujte. Pořídit si můžete pevné i pohyblivé sítě. Garantujeme vám, že po chvíli už o jejich přítomnosti ani nebudete vidět, protože jsou prakticky neviditelné.