Dětský pokoj je úžasné místo, kde budou vaše děti trávit většinu svého volného času. Budou si zde hrát, číst, učit se, spát a mnoho dalších věcí. Musíte jim podle toho přizpůsobit nábytek, ale také celou místnost oživit pomocí doplňků. Jen díky tomu bude pokoj pro dítě pohodlný, krásný a praktický. Mezi nejlepší možnosti při zařizování patří:

  • úložný prostor,
  • samolepky,
  • textilie,
  • svítidla.

Přineste do dětského pokoje barvy

Úložný prostor je v dětském pokoji extrémně důležitý. I tato část pokoje může být velmi stylová. Nekupujte dětem obyčejné komody. Vyzkoušejte barevné boxy, kam si budou moci rozdělit hračky podle barev. Existují také stylové poličky, knihovničky nebo stojánky, kde můžete skladovat nejoblíbenější knihy a časopisy.

Velmi oblíbenou možností dekorace jsou také samolepky na zeď. Jsou poměrně levné, zajímavé, zábavné a snadno je vyměníte za nové. Při výběru zapojte do rozhodování i děti a nechte je, ať si vyberou téma a styl svého pokoje. Nezapomeňte také na obrázky na stěny, nástěnku nebo tabuli na křídy. Díky tomu bude pokoj útulnější a děti se na tabuli zaručeně vyřádí.

Doplňky mohou být zajímavé a zábavné

Může se to zdát nepodstatné, ale také textilie mohou být skvělým doplňkem. Vsaďte na vtipné polštáře nebo barevné deky. Mnoho látkových dekorací můžete také zavěsit na zeď a vytvořit z nich obrázek. Při výběru svítidel na strop i stůl vybírejte podle toho, co dítě právě zajímá. Můžete najít jedinečné modely, které budou ve tvaru zvířat, vesmírné lodě a mnoho dalšího.

V dětském pokoji se fantazii meze nekladou. A nezapomeňte trochu vtipu přidat také do dětského šatníku. Vtipné ponožky si zamilují a budou je s radostí nosit. Obecně platí, že byste je měli zapojit do veškerého rozhodování, protože se jedná o jejich prostor. Uvidíte, že se jim bude líbit mnohem více, když si vyberou alespoň téma, motivy a barvy.