Když na mě na základní škole přišla puberta a s ní i spojená touha – vypadat jinak, dospělejší, hezčí, často jsem podnikala tajné nájezdy na maminčin kosmetický šuplík a snažila se přijít na to, co a jak se používá. Jediným zdrojem inspirace pak pro mne byly módní magazíny při jejichž listování to vše dávalo smysl. Každý měsíc jsem koukala na kosmetické rubriky a snažila se přijít na to, jak si udělat “dokonalé letní oční stíny”. Dnešním ekvivalentem jsou beauty influencerky. A jsou k dostání každému 24/7. Stačí zadat jeden hashtag a už na vás vyskočí nespočet návodů, kosmetických tipů a různých technik. 

Jeden čas však všechny tyto influencerky vypadaly stejně. Dokonalá crease cut, bezchybná pleť bez viditelných pórů někdy díky makeupu, někdy díky retušovací aplikaci. Zatímco touha po autentičnosti a realistických ideálech krásy bylo již velké téma módního průmyslu, v tom kosmetickém se to vyvíjelo pomaleji. Podobně jako boj proti fast-fashion, kosmetický průmysl teprve na svou ekologickou verzi začíná přicházet. V poslední době však nastoupily nové influencerky, které pozměnily pravidla hry.

Jsou krásné, éterické a mají, co sdělit. Podívejte se na náš výběr beauty žen, které možná neznáte, ale u kterých najdete tipy a inspiraci. Účty u kterých, se cítíme dobře nejsou jen #aesthetic. 

@b_b_w_k

Katy kosmetice opravdu rozumí. Jak již její popisek “nejlepší make-up je zdravá pleť” vypovídá, tady se skutečně dozvíte vše, co vás možná ani nenapadlo. Katy je inženýrka chemie a zkoumá složení různých kosmetických značek. Byť zde sice nenaleznete líčení, naučíte se však, jak a proč by se mělo o pleť starat a pochopíte, že krásná pleť není zas taková věda, jak se může zdát. 

@hilychee

Lindy instagram není jen hezky sladěný, ale plný beauty tipů, které potěší každého milovníka jemného líčení. Mimo jiné zde načerpáte inspiraci na různé kosmetické novinky. 

@marblogcz

Na Martiny instagram si také rádi půjdete spravit oko. Martina se navíc zajímá o slow fashion a kosmetiku. Najdete u ní recenze a tipy na přírodní kosmetiku a kdyby vám to bylo málo, můžete se začíst do jejího blogu. 

@boulevarddeprague

Jana je influencerka, která také rozhodně neplave na povrchu. Vše zkoumá do hloubky a to platí i o produktech, které zkouší. Na jejím blogu navíc naleznete i módní tipy a čtivé příběhy ze života.

@veronik_ohradkova

Tato žena je ztělesnění naší české slow fashion scény. Možná protože spolu-založila Slowfemme, podporuje lokální značky a její instagram je archivem nemála DIY tipů a nových kosmetických pomocníků. 

@esterginger

Ester je makeup artistka a součást Harpers Bazaaru. Pro tipy na líčení, videa a info o kosmetických produktech a třeba i takové Clean beauty určitě sledujte její instagram.

@zanormalniholky

Určitě jste již o tomto projektu někdy slyšeli. Již čtyři roky šíří poselství o zdravé sebedůvěře a pomáhá ženám nestydět se za vlastní tělo a nedokonalosti. Ačkoliv to není beauty účet v pravém slova smyslu, přesto však v našem seznamu nesmí chybět.