O tom, že pomyslnou první příčku trendů drží už od podzimu kardigany, zejména ty kratší do pasu, asi není třeba polemizovat. Vděčíme za to popularitě devadesátých let, zejména pak hvězdám jako Julia Roberts nebo Cameron Diaz. Kardigany se dají nosit na nekonečno způsobů, my jsme pro vás vybraly ty, které jsou podle nás nejstylovější, ale zároveň nositelné i jinam, než jenom na instagram.

Nehledejte v tom složitosti. Krátký, hrubě pletený kardigan s hlubším výstřihem a výraznými knoflíčky, stejnobarevný top a paper bag kalhoty (klidně ve stejném barevném tónu). Další den vyměňte paper bag kalhoty za úzké koženkové či mum jeans. Podle příležitosti pak zvolte vhodné doplňky a obuv, a skvělý, jednoduchý, přesto stylový outfit máte na světě.

Jednoduché bodycon šaty doplněné kardiganem a jemnými doplňky. Áčková či pouzdrová sukně do pasu, jednobarevný top ladící s krátkým kardiganem. Přes košilové šaty oblečte kardigan, který zapněte až ke krku. Získáte tak elegantní, přesto stylový outfit, který vás zahřeje a sklidíte za něj nejeden úspěch.

Kardigan můžete nosit i bez topu. Nechte vykouknout kousek krajkové braletky či podprsenkového topu. Pokud máte odvahu a chuť vrátit se do již zmiňovaných devadesátek, pořiďte si žebrovaný krátký kardigan který zapněte pouze na dva tři knoflíčky přes prsa. Tady však dejte pozor, aby výsledný outfit nepůsobil příliš lacině a vyzývavě. Pokud však celkový look správně doladíte, bát se ho rozhodně nemusíte!

Tak co? Najdou kardigany místo i ve vaší skříni?

Zdroj fotografií: pinterest.com