Nová éra outletů – zábava na světové úrovni

Autor PR
Zveřejněno 17. 7. 2020

Premium Outlet Prague Airport vstupuje do nové éry a kromě nejvýhodnějších nákupů nabídne nově i zážitky. Jedním z hlavních lákadel bude nejmodernější virtuální realita v Evropě – DINOSAUŘI VR. Zážitková hra byla speciálně navržena českým vývojářským studiem DIVR Labs a své hráče vezme o 80 milionů let nazpět, umožní jim projít se pravěkou džunglí, cítit otřesy země, když kolem kráčí největší gigant naší planety a tváří v tvář se setkat s Tyrannosaurem rexem a dalšími dinosaury, a to již od 24.července. DINOSAUŘI VR je první částí velkolepého prostoru Dinosauria Museum Prague, které se otevře na konci roku 2020. 

Interaktivní zábava v outletu je dále doplněna o interaktivní VYHLÍDKOVOU TERASU určenou k pozorování přistávajících letadel a unikátní automobilovou sbírku ENGINE CLASSIC CARS GALLERY. To vše si mohou užít návštěvníci již od 24. 7. 2020. 

Nasadit na záda batoh s počítačem, virtuální brýle na oči a během vteřiny se vydat o 80 milionů let zpět do minulosti. Poprvé v životě se tváří v tvář setkat s největšími giganty, kteří kdy chodili po naší planetě. Cítit otřesy země, když kolem prochází některý z ankylosaurů, triceratopsů a pteranodonů a zažít až příliš blízké setkání s obřím tyranosaurem Rexem. Na kluzáku se proletět krajinou druhohor, třeba i nad sopkou a pořídit si selfie s některým z dinosaurů nebo objevit zcela nový druh, o kterém ani vědci přesně neví, jak vypadá. 

Dinosauři virtuální realita

To vše umožní speciální virtuální realita Dinosauři VR, kterou pro nově vznikající muzeum Dinosauria Museum Prague navrhlo české vývojářské studio DIVR Labs. Interaktivní hra tak přináší zcela nový zážitek kombinující nejnovější dimenze virtuální reality s pohybem ve skutečném světě. Trvá 25 minut a odehrává se v herní aréně o rozloze 200 metrů čtverečních, což umožní hráčům opravdovou volnost pohybu. Hra je určena pro všechny od 8 let věku, zúčastnit se může i skupina o 4 hráčích najednou. 

A na co přesně se návštěvníci mohou těšit? 

Dinosauři POP

Hra virtuální reality Dinosauři VR nabídne hráčům nečekaný vhled do džungle z období druhohor, skrz kterou se prochází. Umožní jim detailně si prohlédnout ráz tehdejší krajiny a na vlastní oči a možná i kůži zažít již vymizelý svět společně s jeho obyvateli. Procházka džunglí ovšem není jen obyčejnou procházkou. Každý hráč má za úkol objevit stopy legendárního dinosaura a přijít na kloub jeho původní podobě, kterou se i vědci marně snaží celá desetiletí bez úspěchu odhalit. Podaří se to některému z hráčů, který během své cesty nasbírá potřebné množství indicií a odhalí tak celou identitu tohoto zatím tajného dinosaura? To mohou zájemci zjistit od 24. července, kdy se otevírá dinosauří virtuální realita jako první fáze nového interaktivního prostoru v pražském outletovém centru Premium Outlet Prague Airport.

O Dinosauři VR: 

“V samotné aréně na hráče čekají nové periferie rozšiřující zážitek zejména o hmatové vjemy. Vibrační podložky například zintenzivní iluzi jízdy i pohyb obrovských dinosaurů v hráčově bezprostředním okolí. Kombinace větráků s topením pak umožňují vyslat hráče na průlet krajinou kolem dinosaurů, pocítí pohyby i vítr, jako by skutečně létali“, vysvětluje Co-founder a technický ředitel DIVR Labs Martin Tichota. 

Dinosauři VR

Kombinace nejnovějších technologií virtuální reality s pohybem ve skutečném světě vtáhne hráče do centra dění, a zároveň mu nechává možnost volného pohybu v prostoru díky batohu s počítačem, který je propojen s virtuálními brýlemi vytvářející fiktivní svět. Batohy jsou speciálně navržené pro arena-scale free-roam VR, které obsahují procesor Intel Core i7, 32 GB DD4 RAM a NVIDIA GeForce RTX 2080. Hráči se během hry pohybují ve vymezeném, ale štědrém prostoru, a díky tomu je virtuální zážitek navíc umocněn reálnými smyslovými vjemy. Dokonalé iluze je dosaženo i pomocí nejmodernější technologie virtuální reality, headsetů HP Reverb s téměř dvojnásobným rozlišením 2 160 x 2 160 pixelů pro každé oko, které tak zaručí opravdu ostrý obraz, a trackovacího systému s více než 50 kamerami. 

Dinosauří VR pochází z dílny českého herního a vývojářského studia DIVR Labs, na kterém pracovalo celkem 12 vývojářů po dobu jednoho roku.

Dinosauří VR je pro návštěvníky otevřena od 24. července 2020 každý den od 10.00 do 20.00. Více informací najdou zájemci na www.pop.cz

Jaké další zážitky nabídne POP Airport? 

Součástí zábavy v POP Airport je nově i zastřešená interaktivní VYHLÍDKOVÁ TERASA, ze které mohou milovníci letadel sledovat a téměř se dotknout vzlétajících a přistávajících letadel z přilehlého Letiště Václava Havla. Pro návštěvníky je připravena i velkoplošná obrazovka a interaktivní informační systém, kde najdou detailní informace o daném letu nebo konkrétním stroji, který mohou z terasy se šálkem kávy živě sledovat. Stejně tak časový harmonogram letů a informace o nejzajímavějších nadcházejících letech nebo leteckých událostech jako například neobvyklý nebo výroční design letadla nebo přílet a odlet největšího dopravního letadla Airbus A380 a nákladního letadla Antonov 225 Mrija. Vizuální podívaná je obohacena i o live přenos komunikace mezi pilotem a řídící věží pražského letiště. Terasa je přístupná návštěvníkům za každého počasí zcela zdarma každý den od 10.00 do 20.00 hodin. Terasu je možné využít i při čekání na přílet svých blízkých nebo při dlouhém přestupu na další let.  

Vyhlídková terasa POP

Pro nadšence a obdivovatele starých veteránů je zase připravena expozice ENGINE CLASSIC CARS GALLERY, kde návštěvníci najdou jedinečnou kolekci klasických, sportovních a soutěžních vozů, které brázdily naše silnice před šedesáti lety až po současnost Jedná se o největší a nejpestřejší soukromou sbírku automobilů v Čechách v původním či renovovaném stavu a k vidění je na 200 vozů značky jako je Porsche, Ferrari, Aston-Martin, Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Citroen, Lacia, BMW, Audi, Fiat nebo vozy Tatra. Kromě toho je možné nahlédnout i pod ruce zkušených mechaniků v renovační dílně. Engine Classic Cars Gallery je přístupná návštěvníkům každý den od 10.00 do 20.00 a je zcela zdarma. 

Engine Classic Cars Gallery

“Dinosauři VR a další atrakce, které v outletu nyní otevíráme, jsou první fází v nově vznikajícím zábavním parku POP Entertainment. Následovat bude interaktivní muzeum Dinosaria Museum Prague, které návštěvníkům představíme na sklonku roku a další atrakce, které v Čechách jinde nenajdou. Outletové centrum tak dostane zcela nový rozměr. Těší nás, že se i přes nedávnou krizi posouváme kupředu a jsme schopni přinášet našim zákazníkům nové a unikátní zážitky,” doplňuje obchodní a marketingový ředitel Premium Outlet Prague Airport Jakub Dlouhý. 

Otevřením virtuální reality a dalších zážitkových projektů se POP Airport stává nejen místem pro nejvýhodnější nákupy, ale nově i místem zábavy pro celou rodinu. Již teď se těší na první návštěvníky, kteří si vyzkouší, že nakupování a zábava patří dohromady.

Dámy, víte, kde prožít nejlepší wellness víkend?

Dámy, víte, kde prožít nejlepší wellness víkend?

V dnešní době je velmi důležité, abychom udržovali naše fyzické zdraví a psychickou pohodu. Náš svět se nám může jevit jako velmi zrychlený a nepřátelský, ale po dobrém odpočinku získáme jiný pohled. Můžete začít pozitivně uvažovat, sestavit si kvalitní jídelníček,...

Tenisky, které by neměly chybět v botníku milovníků sneakers

Tenisky, které by neměly chybět v botníku milovníků sneakers

Sneakers – tenisky oblíbených značek, které okouzlí svým stylem i pohodlím. Tyto boty kombinují sportovní vzhled a streetwear módu. Vznikají tak unikátní kousky, přičemž nabídka je pestrá. Nabízí se několik modelů, které by ve vašem botníku neměly chybět. New Balance...

Prstýnky zvané chevron nosí podle tradice štěstí

Prstýnky zvané chevron nosí podle tradice štěstí

Některé šperky, kromě toho, že nás dělají krásnějšími, jsou také nositelem určité symboliky. Patří k nim bezpochyby prsten ve tvaru písmena V, který je ve světě šperků známý pod názvem chevron. Říká se mu někdy také wishbone ring, protože nápadně připomíná tvar ptačí...