SmetanaQ zahajuje pravidelný cyklus SmetanaQ Talks na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Zveřejněno 3. 3. 2020

Dlouhodobý koncept diskusí a přednášek pod názvem SmetanaQ Talks odstartuje v podobě minikonference oficiálního doprovodného programu Mercedes-Benz Prague Fashion Week. V rozmezí od 18. do 19. března vlastní diskusi o udržitelné módě zaštítí například Iva Burkertová z Odivi.

Udržitelnost

Program se po dobu dvou podvečerů bude v rámci udržitelnosti věnovat také inovativním materiálům a technologiím v podání Elišky Knotkové z matériÓ Prague a Lenky Vackové za Textile Mountain. Dotkne se jí však i téma Digitální módy Žil Julie Vostálové a Heleny Todd z digitálního hubu OFFORM3D, v níž je spatřován úsporný trend přesahující do výroby a fotorealistické prezentace oděvu.

SmetanaQ talks MBPFW

Identity

S nejnovějšími trendy v oboru souvisí téma identity. Na módě bez ohledu na gender je v Česku postavená tvorba designérky obuvi Karin Onderkové pod značkou Shoedaism či návrhářky Dominiky Kozákové, jejichž diskusi doplní účast speciálního hosta Miss Petty Pisces. Přednáška stylistky Kamily Vodochodské se zase zaměří na nátlak trhu při hledání a vyjadřování osobního stylu či módní identity a jeho dopad na lidskou psychiku i životní prostředí.

Business

Na maloobchodní prodej designérské módy v lokálním kontextu bude zaměřená panelová diskuse za účasti návrhářky Kláry Nademlýnské, DARYI Deelive
a Jakuba Berdych Karpelise s Josefem Tomšejem ze studia Qubus. Rozhovor respektované odbornice a moderátorky programu Veroniky RuppertAntonínem SoukupemLAFORMELA návštěvníkům programu zase poodhalí zákulisí spolupráce se zahraničními obchodníky, z showroomů a přehlídek na týdnech módy v Miláně, Paříži či Budapešti. Svými tipy na to, jak využít nejmodernější nástroje, trendy a technologie s minimálními rozpočty v pětačtyřicetiminutovém bloku, namotivuje Daniel Klíma, specialista online marketingu v Queens.

SmetanaQ talks MBPFW interiér

Jací jsou čeští designéři obchodníci? Je catwalk přežitek? Je udržitelnost stále tématem číslo jedna? Na tyto i další tyto otázky se tito přední čeští designéři, odborníci, prodejci a teoretici budou snažit odpovědět.

SmetanaQ je dům na Smetanově nábřeží v centru Prahy, kde se setkávají lidé, jež spojuje zájem o kulturu, umění a design. Součástí konceptu budovy jsou prostory výstavní galerie zasvěcené umění a designu, které disponují třemi citlivě zrekonstruovanými sály s výhledem na panoráma Pražského hradu a Petřín. V prvním patře se nachází prostor pro začínající umělce a designéry v podobě sdílených ateliérů a prodejního prostoru SmetanaQ Showroom. Zde se mohou návštěvníci setkat s návrháři a designéry na jednom místě, přímo tam, kde jejich práce vzniká. Srdce domu tvoří rodinný podnik SmetanaQ Café a Bistro. Společně s ním se v přízemí budovy nachází koncept store zaměřený na prodej současného českého designu a módy i produktů pod jeho vlastní značkou Deelive.

SmetanaQ talks MBPFW program

Program:

SmetanaQ Talks: Fashion
Minikonference na téma překračování hranic v módě
18.–19. 3. 2020, od 16:00 hodin
SmetanaQ, Smetanovo nábřeží 334/4, Praha 1


Středa, 18. 3. 2020

16,00 Panelová diskuse: Retail: Disciplína, kde zákulisí hraje hlavní roli
Přednášející: Klára Nademlýnská, Darya (Deelive design store), Jakub Berdych Karpelis​ a Josef Tomsej​ (Qubus design)
Moderátor: Veronika Ruppert

17,15 Rozhovor: Inovativní materiály, technologie a udržitelnost v módním průmyslu
Přednášející: Eliška Knotková (matériO Prague), Lenka Vacková (Textile Mountain), Maria Nina Václavková
Moderátor: Veronika Ruppert

18,30 Přednáška, diskuse: Jak vydělat peníze v roce 2020
Přednášející: Daniel Klíma

19,45 Moderovaná diskuse: Digitální móda: možnosti a alternativní formáty prezentace oděvu
Přednášející: Žil Julie Vostálová (OFFORM3D), Helena Todd (TransformerJacket)
Moderátor: Veronika Ruppert

21,00 Bublinky a Qubus design Pop-Up room
Prezentace kolekcí nominovaných na CGD a EDIDA, limitované jednokusové autorské práce

13,00 – 21,00 Pop-up kolekcí z přehlídek návrhářů prezentujících na Mercedes-Benz Prague Fashion Week: ODIVI, HANA FRISONSOVA, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut

SmetanaQ talks MBPFW kdy se koná

Čtvrtek, 19. 3. 2020

16,00 Odivi Talk
Přednášející: Iva Burkertová (ODIVI), Ester Marietta Sidibé (ODIVI), Zuzana Dutková (Platforma udržateľnosti), Barbora Vilišová (Second hand 1981)
Moderátor: Olga Egler

17,15 Přednáška: Udržitelnost jako buzzword. Styl jako buzzword. Módní osobnost jako otazník často visící nad aktuálním sebevyjádřením?
Přednášející: Kamila Vodochodská

17,30 Rozhovor: Zahraniční showroomy
Přednášející: Antonín Soukup (LAFORMELA)
Moderátor: Veronika Ruppert

19,45 Moderovaná diskuse: Identity
Přednášející: Dominika Kozáková, Karin Onderková (Shoedaism), Miss Petty Pisces
Moderátor: Veronika Ruppert

13,00–23,00 Pop-up kolekcí z přehlídek návrhářů prezentujících na Mercedes-Benz Prague Fashion Week: ODIVI, HANA FRISONSOVA, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut