#MBPFW Myšlenky během přehlídky

Zveřejněno 11. 9. 2017

Je 5 hodin. Nechápu, že jsem se ještě neponaučila, že přehlídky nezačínaj na čas. Občas se poštěstí, ale skutečně jen občas. Je tu ještě spousta prázdných míst. Nováčci a ženy v obřích jehlách už sedí. Zbytek ostřílených lidí, kteří dávají všem najevo, že fashion week jim patří ještě štěbetají kolem. Postávají, chodí si sednout, objímají se. Každý fotí kde koho. Být vyfocen na Fashion Weeku jako street style je nová černá. Nikoho nepoznávám. Nikoho nemůžu najít. Svět módy je tak zvláštní místo. Neustále mne nepřestává udivivat. Největším tématem je pro nás teď slow fashion. Každý na to slyší odobně jako na psaníčko od Diora, ale čím víc se móda zpomaluje, tím rychleji přichází a odchází z módy nový lidé. Dřív to bylo jednoduché. Bylo pár blogerek, pár modelek, pár novinářů a pár vip. Teď je to blogerko-modelko-influencer. A pak je to blogerko-moderátorka. Pak fashion manager. Tamhle někde sedí influencer-steet fotograf. Začíná být všechno mnohem víc těžší na chápání. Přehlídka.

Začíná hrát hudba. Jak bych popsala tenhle žánr? Elektronický pop. Možná. Míň elektronický a míň pop. Zajímalo by mě, kde to vyhrabali.

Modelky mají všechny špatně nalíčenou pusu. Jasně, že je to umělecký záměr, když prošly rukama tolika módních vizážistů. Troičku mě to rozčiluje, vypadá to, jakoby ty modelky utekly z psychiatrické léčebny. Ale to je víc můj problém než problém Petry Ptáčkové, je to originální.

Okej tohle půjde na instagram. Musím najít správnej úhel. Chce to něco originálního. neokoukanýho. Vyfotím jim nohy. Nechápu, proč všechny modelky chodí tak rychle. Haló jste na mole, lidi by si vás měly prohlídnout. Další mázlá fotka. Výborný jen mi vecpi ten iphone přímo do záběru, protože přesně to chci mít vyfocený, telefon někoho, kdo sedí vedle mě. kvůli tomu jsem šla na fashion week.

Co je to za látku? To musí bejt docela těžký. Hm. když to skončí rozumně, mohla bych se stavit ještě v Zaře potřebuju cerný plášť. Nebo ne. Nebudu si kazit fashion week tím, že se budu koukat na svejch 17 korun co mi zbyly na účtu. Kdy že mi má přijít ta výplata?

Zajímalo by mě, co za typ člověka by si to vzal na sebe. Je zajímavý jak si někteří návrháři představují, že by se jejich zákazníci měli oblékat. tohle má tolik vrstev, že nechápu, jak se to povedlo poskládat na sebe. Módní lego.

Wow tenhle kabát, přesně ten potřebuju. Musím vypadat jako když píšu smsky. Třeba mě to dělá důležitější. Pff. Důležitější. Dej si voraz PJ.

Teď tu nějaká modelka proběhla a mávala rukama jakoby si hrála na vítr. Měla jsem podobnou roli v jednom školním přestavení na základce. Docela mě to bavilo. Je zvláštní jak Petra Ptáčková ukazuje dva extrémy krátce za sebou. Napřed upjatá žena v dlouhém těžkém kabátu a pak další, co utekla z léčebny.

Nedokážu říct,která barva byla nejvýraznější. Možná béžová, námořnická modř, černá. Jo, u Petry Ptáčkové to bude jasně tohle trio. Chtěla bych vidět její moodboard, story za touhle přehlídkou, Tak strašně se mi nedaří si jí někam zaškatulkovat.

Potlesk. Tak šup šup, bylo to báječný. Pojďme to vyjádřit hlasitým pleskáním rukama. A hlavně teď šup šup rychle na bar, šampaňské Mumm na fashion weeku přece baví úplně všechny.
Judy ve Studiu DVA

Judy ve Studiu DVA

   Dorotka z Čaroděje ze země Oz. Tou bude už navždy ikona amerického filmu Judy Garland, jejíž tragický život i jeho konec je znám po celém světě. Poslední rok jejího žití teď do pražského divadla Studio DVA přináší režisér Petr Gazdík. Já měla...

Proč byla šedesátá léta v hudbě tak ikonická?

Proč byla šedesátá léta v hudbě tak ikonická?

Šedesátá léta minulého století byla pro hudební svět takovým malým velkým třeskem. Stalo se něco jedinečného a dodnes hudba z šedesátých let neutichá. Šlo o revoluční období, které nás ovlivňuje dodnes. V historii hudby se jednalo skutečně o zlatý věk. Bylo to období...