Jak mluvit o přehlídce #mbpfw

Zveřejněno 7. 9. 2017

Pražský Fashion week SS18 se již přesunul do své nepřehlídkové části a já se musím přiznat, že mi jich pár uniklo. Máme zde jen 11 přehlídek s hodinovými rozestupy mezi sebou a i tak se to stalo. 

„Fashion week je strašně uniformní událost. Vymysli si jednu větu a bude se hodit na všechno. Na jaře jsi to dělala moc složitě s tou větou ke každýmu designérovi (Jak popsat fashion week i když jste tam nebyli), já ti řikám, že je možný mít univerzální větu.“ smál se kamarád.
Uala. 
Dámy a pánové. Dámy. Pány tohle asi zajímat nebude. Asi.
Tuhle sezónu už se s tím prostě a jednoduše moc patlat nebudem, mám pro vás totiž speciální návod na to, jak popsat téměř jakoukoliv módní událost aniž by jste při tom museli dávat pozor. 

Budete potřebovat:

slova jako – aesthetický, dekadentní, popartový, basic, vyzývavý, pestrý, lehký, svěží, minimalismus, odvážný, duchaplný, unikátní, mileniálové, ženské, feministické, vynikající, dechberoucí, #freethenipple, underground, černá, rudá, příznačně, generový, uniformní, …
jména návrhářů z přehlídky např.  Odivi, Zoltán Tóth, Blažek, Jan Černý, Laformela, Lukas Machacek, Petra Práčková, UMPRUM, Zuzana Kubíčková, … 

Postup:

Dle libosti slova doplňujte do vyznačených míst.

____(přídavné jméno____ siluety modelek procházely uličkou v ____(místo konání události)____ za ___(název designéra)___, který od loňského roku opět potvrdil, že má stále ještě co říci.
Krom estetického zážitku kolekce poskytla divákům i __(přídavné jméno)___ komentář ke společenským tématům. Kolekce ___(příslovce)___ zobrazila jak ___(společenské téma)___ tak ___(jiné společenské téma)____ .
Paleta vhodně zvolených barev se zářivou ___(název barvy)___ a melancholickou ___(název barvy)___ spolu s __(hipserský hudební žánr)__ vytvořily ___(přídavné jméno)___ atmosféru. 

Judy ve Studiu DVA

Judy ve Studiu DVA

   Dorotka z Čaroděje ze země Oz. Tou bude už navždy ikona amerického filmu Judy Garland, jejíž tragický život i jeho konec je znám po celém světě. Poslední rok jejího žití teď do pražského divadla Studio DVA přináší režisér Petr Gazdík. Já měla...

Proč byla šedesátá léta v hudbě tak ikonická?

Proč byla šedesátá léta v hudbě tak ikonická?

Šedesátá léta minulého století byla pro hudební svět takovým malým velkým třeskem. Stalo se něco jedinečného a dodnes hudba z šedesátých let neutichá. Šlo o revoluční období, které nás ovlivňuje dodnes. V historii hudby se jednalo skutečně o zlatý věk. Bylo to období...