Weekendlist vol. 6

Zveřejněno 15. 6. 2017

 

Stíráš si z čela horký pot a zadek se ti lepí na židli z toho, jakej je venku hic. Nerozumíš tomu, co kdo říká a tobě už taky nikdo nerozumí, ale to nevadí, protože je čtvrtek. A pak bude pátek a to už tuplem nikomu nevadí. O víkendu bude líp. Akorát nám v sobotu prej trochu sprchne.

Tak jako tak.
Ať se vám to líbí nebo ne.
Je tu Weekend List.
HUDBA:
 
Dovolím si sem prostrčit trochu svýho šálku kávy, kterej ne každej rád pije. Moje kafe je vždycky černý a trošku trpký. Ale upřímný. Tak jako tak album Rogera Waterse je něco, co mi vyléčilo hudební krizi, která se mě držela posledních pár měsíců.

Album, co je zase jako legendární The Wall. Stejně tak naplněné moudrostí, vztekem, sociálním a politickým cítěním. Tentokrát na aktuální témata jako je uprchlická krize, strach z nového prezidenta a přesto to má všechno takovou láskyplnou náruč nakonec.

Pro ukázku pár písniček:

„..picture a courthouse with no fucking laws, icture a cathouse with no fucking whores, picture a shithouse with no fucking drains, picture a leader with no fucking brains…“ YOUTUBE 

„If I had been God I would have rearranged the veins in the face to make them more resistant to alcohol and less prone to aging….“ YOUTUBE 

 

„…wake up and smell the roses. Close your eyes and pray this wind don’t change. There’s nothing but screams in the field of dreams. Nothing but hope at the end of the road. Nothing but gold in the chimney smoke. Come on honey it’s real money…“ YOUTUBE

JÍDLO:
 
Apetit Piknik v sobotu od 10 hodin v Grébovce vstup zdarma. Pojďte se najíst a podívat i na kuchařské show. Ale hlavně se najíst. Protože komu by se chtělo o víkendu vařit?
A pokud chcete na Václaváku od půl druhý bude další ročník Veggie parade pochodovat za etický vztah ke zvířatům a nazobat se veganských dobrot.
MÓDA:
 
 
V sobotu od devíti začíná opět Mint Weekend market v 13 Hale v Pražské tržnici, který přinese nepřeberné množství stánků s domácími produkty, autorskou tvorbou, workshopy a delikatesemi. Kdo to nestihne tento víkend může další, ale 100% doporučuju zajít i jen při návštěvě Prahy vstup je zdarma a zvířátka můžete vzít s sebou.
A kdyby to v sobotu nestačilo, tak v neděli od dvanácti bude Letní blešák ve fabrice. Totiž v MeetFactory. A blešáky jsou vždycky fajn. Ne jen když se potřebujete zbavit věcí, ale vždycky se tam najdou nějaké poklady. Jak já miluju blešáky…