Ten obrázek jak tam ty tři holky přelejzaj plot, kde je možná i ostnatej drát, velkej nápis se zákazem vstupu a tam super fancy font: „No regrets“. Vysvětlujte to pak holce, co leží v nemocnicii, protože za tim plotem byl ještě hlídací pes.

 

Nebo to vysvětlujte člověku, co v opilosti zahodí peněženku na protest proti kapitalistické společnosti. Popřípadě člověku, co ztratí telefon, někomu, kdo si zlomí nohu, holce, co si nechává zlomit srdce pořád a pořád dokola od toho samýho člověka nebo partě lidí, co zkoušela ruskou ruletu.
„No regrets.“

 

Všechny tyhle inspirační citáty by měly mít i varování někde na zadní straně obalu. Všechny tyhle věci co jsou na instagramu, tumblru, weheartit nebo pinterestu totiž můžou docela dobře vést do nemocnice, do vězení nebo do stavu naprostého zoufalství.

 

Třeba dneska jsem hned ráno na instagramu viděla „To dobré začíná až po překonání komfortní zóny“ 
No nevim. Jsou věci jako pastelky, oběd, koťátka, smích, sušenky,… Když jsem naposled vyšla z komfortní zóny, málem jsem zůstala pod lavinou třeba.

„Každej den udělej jednu věc, ze který máš strach.“

Další děsně oblíbený. Zní to děsně romanticky. Vidim toho horolezce na vrcholu hory, jak vítězoslavně oddechuje, vidím toho chlapa jak běží na letiště, aby stihl letadlo a říct jí konečně, že jí vlastně miluje. Ale. Víte, čeho se já bojim? Smrti. Začínáte  už chápat na co narážím.

 

Možná maj ty citáty dobrý úmysly.

„Nedívej se zpátky, tím směrem ty nejdeš.“

No nevim, třeba při řízení úplně nedoporučuju.

 

Někdy to zní jakoby všechny tyhle citáty byly jen jedna velká výmluva.

„To, že chybujeme značí, že se snažíme.“

by mohlo být jako dobrý krytí pro „nedala jsem test z matiky“ nebo „netušila jsem že se obočí vytrhává a neholí“

A nějaký citáty jsou prostě jen ujetý.

„Někdy je třeba riskovat všechno v cestě za svým snem.“

Dobrý je to, když chceš něco jako „světový mír“, horší je to, když se chceš vdát za někoho, kdo ti několikrát jasně řekl, že tě nechce a máš k němu zákaz přiblížení.

A nebo teď to nejpopulárnější, to by chtělo vůbec hned zakázat. Takový to „What if I fall?“ s odpovědí „Oh, but my darling, what if you fly?“ 

No, moji zlatí, možná zním jako černá kronika, ale neříkejte pak, že jsem vás nevarovala o vašich malých „ničeho nelituju“. Varovala bych vás dřív, ale nebudu se omlouvat, protože se snažím nedívat zpátky.

Facebook Comments Box

4 thoughts on “Proč se neřídit inspiračními citáty

  1. Tak tohle mi přijde jako článek o ničem, akorát negativistický názory, který ti neberu a je fajn mít vlastní názor, ale když už ses rozhodla ten názor říct, tak by to chtělo nějak osvětlit co tě k tomu vedlo. Mě třeba tyhle motivační kecy nehorázně serou, ale jednou za čas, když mám blbej den, mám složku na pinterestu právě s těmahle kecama, který mě alespoň trošku nakopnou.. člověk sám ví, co je pro něj dobrý a co ne, pokud není úplně debil, tak pochopí, že když přečte třeba ten citát "what if you fly" že se nevztahuje na skok bez padáku z letadla.. kdokoliv má mozek, tak za sebe zvládne učinit rozhodnutí, ze kterých alespoň vzejdou zkušenosti nějaký..

  2. Říká se tomu sakrasmus možná i trochu satira, budeme-li to tak považovat. V případě však setrvání v tomto názoru, prakticky můžeš následně říct, že celý tento blog je o ničem. A možná se ani nebudeš mýlit. Možná budeš, ale ve výsledku je to fuk. Každopádně, varování tu na blogu mám, je vlastně pod každým článkem dokonce a na to už asi nemám co říct. #NoRegrets

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.