Fashionweek večírky a jejich tvorové

Zveřejněno 18. 3. 2017

Od doby, co je fashion week i tady v Praze vážná věc, jsou při jeho příležitosti různé večírky, o kterých se už tak moc nemluvilo. Nejsou tak fotogenické jako molo. Už dva roky po sobě jsou dvě zahajovací a dvě uzavírací party. Jedna z nich je i Blue Paper party s jejich dress codem, kde se skutečně dostanete do jiného světa, který už za něco stojí, ačkoliv pro lehké povahy je to možná trochu větší bizár. Začínám již nabírat vážné podezření, že fashion week není o ničem jiném než lidi pořádně vydeptat. Pro lepší představu, jak to na takových akcích vypadá, mám pro vás stručný přehled. A vzhledem k tomu, že fashion week zde není tak “elitářský” přeci jen nám tu na parketu nebude běhat opilá Ana Wintour, můžete za symbolické vstupné na takovou party i vy. Co uvidíte?

1. 
 Lidi, co zanaj lidi.

Je to člověk, který je na fashion weeku jako doma. Všechny zná. S každým se zdraví. Jakmile pozdraví i vás, víte, že jste vyhráli, protože jste taky “lidi”.

 
2. 
„Lidi“

Na fashion week jsou dva druhy lidí- ti, co je všichni sledují na instagramu a ti druzí, normální smrtelníci. A nikde jinde tak hluboce nepocítíte ten kastovní rozdíl. A pozor vy stojíte několik metrů od nich! A vůbec tyjo oni jsou skuteční.

3. 
Klasický pocit, že nejsi dost cool

Každý se stresuje s tím, co si na sebe na fashion week vezme. I to, co se tváří, že tak chodí vždycky nebo je nezajímá, co si jiní lidé myslí. A nikdy se netrefíš správně. Vždycky tam bude hromda lidí, co bude mít víc cool outfit, makeup a všichni je budou fotit.

 

4. 
Zjištění jak moc špatně poznáváš známý lidi

Je to někdo slavnej? Nebo ne? Proč ho všichni fotěj? Mám taky? Uděláme si selfie? Nejlepší bylo snad v roce 2014 když se na blue paper party objevil zombie boy, u toho jediného si člověk mohl být jistej. I když… nevypadá on na fotkách náhodou trošku jinak?

 

5. 
Lidi, co neví, jak se mají chovat

Je to skupinka nebo pár. Postávají, upíjejí, snaží se tvářit, že se baví.

 

6. 
Modelové a modelky

Obvykle to bývá partička cool teenagerů, kteří se spolu baví, fotí slefíčka a tváří se povzneseně.

7. 
Pořád ten stejnej týpek, co vypadá v šatech líp než ty
Na to nemám komentář. Jen jakýsi pocit. Něco mezi údivem a vztekem.
E. Fromm: Láska jako umění

E. Fromm: Láska jako umění

K lásce mám zvláštní vztah - myslím si, že je naší společností velmi přeceňována. Člověk by si mohl myslet, že pokud není "zamilovaný", tak je s ním něco šeredně špatně. Dlouho jsem si hrála s myšlenkou, že romantická láska neexistuje. Byla jsem přesvědčená, že jde o...