Weekend list vol.2

Zveřejněno 30. 6. 2016

Probíhám hloučkem dětí, co v ruce máchají vysvědčením a z hrůzou zjišťuju, že už je to tady zas. Krom toho, že teda začínají prázdniny, blíží se i víkend a pro lidi s existenční krizí jako já tu mám pár víkendových tipů. Nechte se inspirovat. A pozor, tentokrát je to čistě dámská společnost na oslavu toho, že jsme ženy!

HUDBA
Začneme prosím soundtrackem tohoto víkendu a kdo neznáte Chinawoman doporučuju to napravit, protože ta ženská je neskutečně skvělá. Představte si úžasnou melodii, občas mírně melancholickou spolu s perfektními texty. Je to zhudebněná poezie s trochou toho dámského šarmu a tý jiskry, co nám ženám v poslední době tak moc chybí.

Playlist
  • Woman Is Still A Woman – YT
  • Blue Eyes Unchanged – YT
  • Party Girl – YT
  • Lovers Are Strangers – YT
  • Show Me The Face – YT
  • I’ll Be Your Woman – YT
  • a víc, víc, víc…

 

FILM:
Amélie z Montmartru 
Když jsem šla včera po Nový scéně, seděla tam paní a hrála asi 3 písničky z tohodle filmu a protože už tak jsem měla spoždění tam kam jsem měla namířeno, chvíli jsem si tam sedla a užívala si tu jemnou pařížskou atmosféru a vzpomínala na genialitu toho filmu.
amelie, gif, and movie image
KNIHA:
 
Alexa Chung- It
Modelka, co chodila s Alexem Turnerem z Arctic Monkeys, která se věnuje focení, umění a hlavně módě. Jsem obrovký fanoušek její tvorby a i její osobnosti. Její knížka It je průvodcem jejího stylu, respektive ikon, které jí inspirovali. Je to jako rady od ženy pro ženy na téma móda, rozchody, hudba, festivaly, jak přežít v různých situacích. Stručně psané doplněné o perfektní ilustrace a fotografie z její tvorby. Ta knížka potěší i jen jako umělecký dílo, který si chcete prohlížet.
KAM na brunch:
Café Letka
Kavárna na Letné, prakticky přes ulici u technického muzea, kde zdi maí svůj příběh, je tam obrovský, růžový vintage zrcadlo a v létě můžete sedět v okně. Krásný starý a otrhaný tapety a domáci limonády, káva a sendviče nebo dortíky. Jděte tam a poděkujte mi. Ceny vůbec nejsou jak ve Starbucku (je to levnější) a kafe taky neni jako ve Starbucku (je to pravý kafe).  MAPA