Uniforma národa

Zveřejněno 11. 11. 2013

Po jednom vypjatém dni a předchozí bezesné noci sedím v tramvaji. Téměř vždy, když jsem unavená myšlenky se hrnou na povrch jako by jim šlo o život. Poslední dobou bloudím mezi šedesátými až osmdesátými létami a současností. Krom nesmrtelné hudby porovnávám i módní směry. Od Twiggy až po Miley Cyrus. Kolik módních etap se vystřídalo. 

Začneme-li boubelkami 20. let, silonky vládnoucí 30. létům, Hollywoodský glam look ze 40. let, Rockabilly padesátá léta, moje milované šedesátky a jejich ’60s mod’, hippie ze sedmdesátých, šílená neony osmdesátých a flanelové košile a grunge styl devadesátých let. A to máme během jednoho století. 

Jak začínáme naše století? Jak se budoucí generace budou koukat na nás? 00’s a 10’s Mění se to vůbec nebo se zase opakuje století předchozí? Takové úvahy na mne působí vždycky skličujícím dojmem. Že vlastně všechno už bylo objeveno a už není co objevovat, co vymýšlet, čím ohromovat.A tak abych zabránila valící se černi v mé hlavě koukám se, hledám odpovědi u těch druhých, když cítím se moc malá a hloupá na to, abych si odpověď dala sama.

A přišla jsem, možná ne přesně na to, co jsem chtěla, ale zcela jistě už vím, jakým módním stylem se řídí náš národ. A jak asi vypadá naše uniforma?

Aneb, co nahradilo národní kroje?

Sportu zdar, soudruzi!

Čím víc pruhů, tím víc Addidas. Just do it a vem si Nike koženou tašku přes rameno. A jedině s Pumou budeš mít dostatečně swag.

Čáp ztratil budničku, měla barvu barvičku…

Roxy, Quiksilver, Dakine,… barvy, značky, skate a lyžařský bundy!

Věděli jste, že…?

Deichman vyrábí stylové a kvalitní tenisky?

Snapback swag

A tvůj argument ztrácí na významu.

Džíny!

Dnešní den se zapíše do historie tak, že už přestávám před spaním počítat ovečky, ale nýbrž džíny, které jsem během dne spatřila. Jedna… dva…tři…deset… třicet… padesátšest… devadesátdevět…Klasické modré (u mladých skinny) džíny. Ale už zase moc soudím z jednoho a ještě ke všemu špatného úhlu pohledu. Chápu, že to jde s ekonomikou tak, jak to s ní jde a že chceme těm kapitalistickým prasatům ukázat, že jsme dělnická třída a že nás je hodně. Proto jsme si jako tichý prostest zvolili právě džíny, které jak je známo byly původně něco jako monterky. Ale řekněte mi vy, protože to by mne vážně zajímalo, jak oblečen je člověk naší generace? (Prosím o vynechání lidí bez domova a když už tak ať se nám to neplete tak rovnou i hipstry.)

Jak se blogovalo v roce 2008

Jak se blogovalo v roce 2008

Představte si svět, kde nejsou fashion blogy, kde holky nefotí "outfity" z háemka a kde Dominika Myslivcová jen sbírá a má blog o myšácích Diddl. Jakmile jsem někde  v dětský knížce "jak používat internet" zjistila, že vlastně jde vlastnit kus internetu a mít...

2015 v diáři

2015 v diáři

Vítejte v roce 2016.Opožděně. Koncem roku 2015 se stala hromada věcí:1. Zapomněla jsem psát články2. Zapomněla jsem jak se píší články3. Přes to všechno chci psát články Takže se omlouvám, ale neomlouvám se, že stále budu zahlcovat internet nadále.A teď pozor.Nestihla...

10 Příběhů na jednu větu

10 Příběhů na jednu větu

Nikdy nebyla cool. Měla špatnej smysl pro humor a vždycky se smála jenom svejm vtipům. - PJ Mimochodem níže uvedené příběhy jsou pravda a nic než pravda. Chce se projít na cígo a doteď se o tom zpívá. Smoke on the water. Šéf netušil, že přími naproti jeho podniku je...