#deník 

Slunce už pomalu ubírá na své intenzitě a slabý již vánek dovoluje alespoň trošičku dýchat. To neznamená nic jiného, že pro mne v roli pejskaře nastává čas vyvenčit svého čtyřnohého zlaťáka.

DIY džíny ze sekáče, Secondhand tílko, lodičky Deichman, hodinky Roxy, náramky H&M, zbytek bižu Primark
DIY džíny ze sekáče, Secondhand tílko, lodičky Deichman, hodinky Roxy, náramky H&M, zbytek bižu Primark

V hlavě se mi, jako všem ostatním, rodí veledůležité myšlenky týkající se toho, jak vyřešit politickou a finanční krizi, jak nastolit světový mír a podobně. Když najednou mé hloubání přeruší útržek konverzace tří hrajících si malých dětí tak ve věku 6-8 let.
„Já vykopu díru a ty ho tam hodíš, jo?“ říkala holčička, která ze všech dětí vypadala nejstarší, chlapečkovi.
„Dobže.“ zazněla odpověď načež začala holčička zuřivě kopat díru do země, pak se narovnala, podala chlapečkovi lopatku, ten na ni nabral malé mrtvé ptáče a pomalu jej přenesl k díře, kde ho vyklopil.
„A já ho teď zasypu.“
Přes vážnost celé situace jsem se neubránila smíchu.
„Pojďte teď tam, tam jsem viděl hodně mrtvolek.“ řekl třetí chlapeček, který doteď celý pohřeb pouze mlčky pozoroval, a ukazoval na cestu po které jsem přišla. Raději jsem zmizela. Přeci jen. S malými dětmi si není radno zahrávat. Neučili nás snad tomu již Příšerky s.r.o. nebo Adams Family?

A pak že dnešní děti sedí u počítačů a neumí si hrát.

lodičky s ostny
Facebook Comments Box

6 thoughts on “Já vykopu díru a ty ho tam hodíš, jo?

  1. Díky. S kalhotama jsme byli kámoši až po menší DIY úpravě, jelikož původně se jednalo o pánské džíny, alr už si rozumíme velice dobře.

  2. Vypadaj skvěle, viď. Také je miluju, ale tohle je naprosto přesná ukázka toho, jak lze věci milovat a nenávidět zároveň. Ono totiž se na boty skvěle kouká, ale chodit v nich je za trest. Čert vem, že se v nich nedá vydržet víc jak dvě hodiny, kvůli tomu, že je tam noha utlačována podpatkem a špičatým tvarem, ale chůze, kdy mám na obou nohách sedřenou kůži, díky ostnům páni návrháři nedomysleli. Ale stejně je nelze nechat jen tak povalovat v botníku. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.