Brunch Lightroom presety zadarmo

K výročí desátých narozenin StyleBrunche jsme pro Vás zcela zadarmo připravili lightroom presety, kterými rozzáříte vaše fotky! Moderní styly a krásné barvy, upravte své fotky jako profík pomocí jednoho kliknutí. Ať už fotíte jen tak pro sebe nebo chcete jednotný instagram feed. Tyto presety jsou navrženy speciálně tak, aby sedly na všechny typy fotografií a vždy vypadaly dobře.

style brunch lightroom preset
Gin&Tonic preset

Jak získat Lightroom presety zadarmo?

Zadejte zde svůj email, na který budete chtít presety poslat. Jakmile formulář odešlete všechny soubory vám přijdou na uvedený email odkud si je stáhnete a nainstalujete do Lightroomu. Samotnou Lightroom aplikaci si stáhnete zadarmo v App store nebo na Google Play.

Chci presety

Champagne preset

Jak instalovat presety?

Soubor s presety, který obdržíte bude ve formátu .zip. Bude potřeba jej nejprve „odzipovat“. Nejjednodušší bude toto udělat v počítači, ale pokud chcete existují i možnosti, jak na to na iphone i na android.

Ve složce pak naleznete složky XMP, LRTemplate a Mobile. Mobile je verze presetů pro telefony, XMP je formát, který podporují nejnovější verze Adobe Lightroom a LRTemplate je formát pro starší verze jako je Lightroom CC apod.

A teď bonus! Verča ze Ztracena v Praze StyleBrunchi k narozenínám věnovala vlastní presety – redhead. Ty najdete ve složce Special.

Instalace presetů v telefonu

Do mobilní aplikace se impirtují presety ve fromátu .dng. To je formát obrázku ve kterém jsou uložené změny v něm provedené. V aplikaci lightroom si vytvořte nové album, kam si tyto obrázky nahrajete. Klikněte na ikonku přidat a vyberte soubory. V albu se Vám objeví obrázky s již nastavenými parametry.

Otevřete si obrázek a vpravo nahoře klikněte na tři tečky. V menu pak vyberte možnost „create preset“. Nechte vše zaškrtnuté, preset si pojmenujte a uložte. Hotovo!

Instalace do Ligtroom – XMP

V programu se vpravo přepněte do záložky „develop“. Vlevo v menu pak u sekce „presets“ klikněte na „+“ a vyberete „Import presets“.

Instalace do Lightroom – lrtemplate

Ve starších verzích lightroomu je to velmi podobné. Vpravo v sloupečku s presety si klikněte pravým tlačítkem – zvolte možnost „import“ a vyberte soubory.

Gin&Tonic preset

Označujte nás na sociálních sítích #stylebrunch nebo #blogbrunch , rádi Vaše brunchové fotky nasdílíme. Těšíme se na Vaše fotky!