Vyhlášení finalistů: VAN GRAAF Junior Talent 2024

Autor PR
Zveřejněno 27. 2. 2024

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se v rámci jarní edice chystá přivítat nejen etablovaná jména, ale rovněž poskytnout platformu pro novou vlnu nadějných vycházejících návrhářů prostřednictvím tradiční soutěže VAN GRAAF Junior Talent.

Odborná porota talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2024 vybrala na základě životopisů a portfolií předložených přihlášenými návrháři čtyři finalisty, kteří budou mít možnost prezentovat svou tvorbu v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku FW24. 

Soutěž, která se již osmým rokem koná ve spolupráci s módním domem VAN GRAAF, je určena pro české a slovenské módní tvůrce ve věku do 26 let a mohou se do ní hlásit na základě open call výběrového řízení vyhlašovaného pravidelně počátkem daného roku.

Odbornou porotu tvoří Verena Czajagenerální ředitelka VAN GRAAF, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš LoskotDanica Kovářová, šéfredaktorka Vogue CS,  šéfredaktorka Elle Thea Prokop, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová, šéfredaktor Esquire Petr Matějček, šéfredaktorka Cosmopolitanu Adéla Mazánková, šéfredaktorka magazínu Top Fashion Barbora Franeková, vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PročNe Gabriela Marešová, šéfredaktorka titulu Dolce Vita Lenka Šubrtová, renomovaný český designér Jan Černý a odborná garantka, oděvní designérka a profesorka Liběna Rochová.

„Společnost VAN GRAAF je přesvědčena o tom, že mladí talentovaní tvůrci si zaslouží podporu. Jsme proto velmi rádi, že i letos proběhne Mercedes-Benz Prague Fashion Week s naší účastí. Těšíme se na setkání s letošními finalisty a přejeme jim, aby uspěli jak v této soutěži, tak ve své budoucí kariéře,“ uvedla Verena Czaja, generální ředitelka společnosti VAN GRAAF.

Finalisty pro rok 2024 se stali:

Hana Valtová – studentka UMPRUM, Ateliér designu oděvu a obuvi

  Ve své tvorbě se nejraději zabývá historickými řemeslnými technikami a jejich aplikováním na současný oděv. Kolekce nesoucí název Dandizette, kterou představí v rámci soutěže, je odkazem na dandysmus a módu 18. a 19. století.
  @hana_valtova 

  Valerie Jurčíková – studentka UMPRUM, Ateliér designu oděvu a obuvi

   Valerie je studentkou posledního ročníku Ateliéru designu oděvu a obuvi. Kolekce, kterou představí v rámci MBPFW, je inspirována pohřbem a postavou vdovy. Toto téma pojímá s nadsázkou a událost, kterou si sama zažila, interpretuje vlastním výtvarným jazykem.                                                                                 
   @valerie_jurcikova

   Vojtěch Lopour – Absolvent ArtEZ, University of the Arts, Nizozemsko

    Jeho tvorba kombinuje pánský tailoring a sportswear. Inspiraci čerpá z aerodynamických tvarů, architektury, nábytku a funkčnosti každodenního života. Připravovaná kolekce bude osobitou reprezentací DNA jeho tvorby s důrazem na funkční prvky, inovativní postupy a nevšední materiály. 
    @vojtechlopour

    Šimon Žák – student UMPRUM, Ateliér designu oděvu a obuvi

     V kolekci Found Footage se inspiruje stejnojmenným konceptem, kdy nalezené materiály a inspirace z různých zdrojů tvoří základní stavební blok. Pracuje s dekonstrukcí a remixem různých prvků z minulosti a přítomnosti, aby vytvořil unikátní a autentické styly, které reflektují šíři a bohatství lidské zkušenosti.

     Finalisté představí své módní kolekce v rámci přehlídky nadcházející edice MBPFW FW24, která se uskuteční 20. dubna ve 14:00 v Tyršově domě – sídle České obce sokolské.

     MBPFW SS24: Kdo a co stojí za zmínku

     MBPFW SS24: Kdo a co stojí za zmínku

     Aneb o čem mluvíme na Brunchi i po akci. Lokace Propojení módy a industriální budovy není nic neobvyklého, ale teď si to opravdu sedlo. V porovnání s posledními roky to mělo naprosto jinou atmosféru. Vanda Janda Birthday Party Vanda Janda má svůj ikonický styl, který...

     Kdy je to móda, umění a kdy jen touha šokovat?

     Kdy je to móda, umění a kdy jen touha šokovat?

     Jakmile pracujete v módním průmyslu, stáváte se pro rodinu, přátele a známé (pokud se na módní scéně také nepohybují) někým s kým si nejde promluvit o oblečení. Automaticky začnou přiznávat, že tomu vlastně nerozumí. "Módní" totiž podle nich v překladu znamená ujetý,...