#trendy 

Kam vítr tam plášť?

Možná za to může dlouhá karanténa, ale nejnovější mikrotrendy působí jako zjevná reakce na roky společenského odcizení. Topy do půlky těla, ultra-mini sukně, catsuits,… Nejnovější přírůstek do této směsice trendů? Vlečka. Ta dodá dramatičnost každému outfitu! Není skvělý, jak se něco, co se tradičně považuje za formální, přetváří pro každodenní život?

A přestože tyto typy topů a šatů s látkou v těsném závěsu jsou v současné době spíše v kategorii mikrotrendů, modely z přehlídkových mol jaro/léto 2022 naznačují, že může jít o mnohem větší trend.

vlečka streetstyle trend 2022
vlečka streetstyle trend 2022

Vlečky jsou stejně jako prakticky všechny ostatní trendy, se objevily již v minulosti – a nevyhnutelně se objeví i v budoucnosti. Podívejte se na inspiraci tímto trendem přímo z fashionweekových streetstylů.

Z praktického hlediska znamená nošení těchto kousků opřít se do dramatického, hravého prvku a nestarat se o to, kterým směrem látka vane. Pokud si na sebe vezmu něco trochu „mimo“ nebo nečekaného, snažím se udržet zbytek vzhledu jednoduchý – samozřejmě ještě přimíchám jeden nebo dva potisky, ale nechám mluvit ten jeden oděv. Jde o to, abyste se trochu uvolnili! Užijte si legraci (a naplánujte si výlet do čistírny).

The Row 2022
Louis Vuitton S/S 2022

Vlečky a #InstagramInspirace