Bavlna vs modal – látkověda

Autor PR
Zveřejněno 29. 1. 2020

Slyšeli jste už o modalu? Někteří ho nazývají látkou spodního prádla. Modal mění módní průmysl svou lehkostí, příjemným padnutím a péčí o vaši pleť, jelikož vaši kůži nechává volně dýchat a nezadržuje pot.

Když si na modal poprvé sáhnete, připomene vám bavlnu, ale bavlna to není. Modal je totiž mnohem hladší, praktičtější a snazší na údržbu. Vyrábí se z celulózy a bukového dřeva, jedná se tedy o přírodní materiál – druh viskózy, kterému se také jinak přezdívá umělé hedvábí.

Lisca – SS20 – Fahion
Lisca – SS20 – Selection
Lisca – SS20 – Selection

Jeho nespornou výhodou je to, jak příjemný na těle je. Je velmi lehký, vzdušný a skvěle odvádí pot a právě proto je tak vhodný na spodní prádlo, kde jej naleznete nejčastěji s příměsí bavlny a elastanu. Z této látky se také často vyrábí lehké župánky, noční košile nebo trička. Veliký výběr příjemného prádla z modalu naleznete v nabídce spodního prádla Lisca. Podívejte se například na kolekci Emma, která ve spojení s touto látkou nabízí to největší pohodlí.

Výhody modalu

  • nežmolkuje se
  • nepouští barvu
  • je příjemný na tělo a dobře saje
  • praním se nesmršťuje, netenčí se a neprodře, stejně tak nehrozí sražení materiálu

Nevýhody modalu

  • je dražší než bavlna
  • není úplně vhodný na bělení či barvení

Péče o modal

Modal se pere jako bavlna s tím, že se nemusí třídit dle barev a může se prát na 40°C i na 60°C.

Přírodní materiály, měkké a pohodlné střihy a modely, které nás zahřejí – nejlepší způsob, jak začít svůj den.

MBPFW SS24: Kdo a co stojí za zmínku

MBPFW SS24: Kdo a co stojí za zmínku

Aneb o čem mluvíme na Brunchi i po akci. Lokace Propojení módy a industriální budovy není nic neobvyklého, ale teď si to opravdu sedlo. V porovnání s posledními roky to mělo naprosto jinou atmosféru. Vanda Janda Birthday Party Vanda Janda má svůj ikonický styl, který...

Kdy je to móda, umění a kdy jen touha šokovat?

Kdy je to móda, umění a kdy jen touha šokovat?

Jakmile pracujete v módním průmyslu, stáváte se pro rodinu, přátele a známé (pokud se na módní scéně také nepohybují) někým s kým si nejde promluvit o oblečení. Automaticky začnou přiznávat, že tomu vlastně nerozumí. "Módní" totiž podle nich v překladu znamená ujetý,...