#diy  #podzim 

Za okny fouká lehký vítr a otřásá barevnými listy stromů, jakoby se je snažil sfouknout jako svíčky na narozeninovém dortu. Slunce je tak slabé, nepatrné a vlněné ponožky na nohou tak příjemné. Jediné snad co by mohlo chybět je správná podzimní vůně.

Některé vůně a vzpomínky jsou propojené. Pro mě je to pomeranč a skořice, co mě vrátí do mých dětšský podzimních dní, padajících listů, studeného počasí a rodinné pohody. Vůně dokáží vrátit vzpomínky více než jiné smysly, je v nich něco kouzelného, stejně jako když upečete skořicové perníčky a víte, že už konečně mohou být Vánoce.  

Nemám ráda ty umělé vůně. Jen pár svíček nabízí tu správnou vůni, ale jsou cenově trošku jinde než mi zrovna má předvýplatní peněženka dovoluje. Tím spíše než abych se musela uchýlit k nějaké náhražce za sice pár korun ale s nepříjemně umělou vůní. Ne každá vůně do bytu ať už svíčka nebo osvěžovač je kvalitní a některé vám prostě nemusí udělat dobře, nemluvě o chemii kterou obsahují. 

Nejjednoduší a zaručeně i dlouhodobý způsob jak provonět celý domov je dát do hrnce s vodou vařit pomerančovou kůru a skořici. Už jen samotným vařením se celý byt ponoří do správné podzimní vůně a když pak odlejete do mističky a necháte odpařovat, nemusíte už nic víc řešit. 

Jediné co k tomu potřebujete jsou dvě ingredience, které vás vyjdou do 20 Kč. 

Dobrý způsob jak si to obohatit je přidat k tomu jablko, citronovou kůru, skořici nebo vanilku. Můžete si namíchat svojí vlastní vůni, která Vám bude podzim připomínat nejvíce.  

Podělte se, jaká vůně Vám najvíce připomíná podzim?