To, že se pleteniny začali znovu objevovat na módních molech není žádnou novinkou. Letošní zimu nebudete pozadu, když svůj outfit postavíte na pletenině – ať už je to vesta, šála, nebo celé šaty. Tyto šaty mají nesmírnou výhodou, jelikož je to jeden kus oblečení a nemusíme tak řešit zbytečné vrstvy. Zahřejí vás, jsou super pohodlné (mluvím ze svých zkušeností) a ještě cool. Myslím, že je to letošní must have v šatníku.

Z počátku jsem k tomuto kousku byla lehce skeptická.. Nikdy mě moc nebraly pleteniny, až do doby, kdy jsem je měla možnost vyzkoušet na vlastní kůži. Svetrové šaty jsou elegantní zimní šaty, které milují francouzské ženy.

Kde se vlastně pletené šaty objevily?

V minulém roce francouzský designér Jacquemus představil velmi jemné pletené šaty, které jsou ve Francii tak oblíbené a znovu okouzlily svět. Francouzské ženy už tyto pletené šaty nosí nějakou dobu a není divu, že patřily k průkopnicím. Sonia Rykiel – její pruhované svetry byly snad nejznámější ze všech a byla velmi často označována jako „královna pletenin“. Ve Francii v 70.letech nosila pletené šaty i Jane Birkin, Charlotte Rampling nebo Francoise Hardy a tak není divu, že se zapsaly ho módní historie.

Pletené šaty trhákem na světových molech

Trochu jsem se nechala unést historií, ale proč se občas neohlédnout zpět? 😊 Pojďme se společně podívat, jaké módní domy si pletené šaty zamilovaly!

Jil Sander ve své kolekci FW20 představil pletených šatů hned několik! Minimalismus, béžová, či černá barvy a úplety – tak vypadá kolekce podzim / zima pod vedením Lucie a Luka Meiera!

Bottega Veneta pod vedením kreativního ředitele Daniela Leeho ve své kolekci podzim / zima také představila svetrové šaty hned v několika provedeních. Pánské i dámské oblečení hrálo pružnými textiliemi dresu zdůrazněny úplety.

Agnona tuto FW20 kolekci bych nazvala padesát odstínů béžové. Škály zemitých tónů, objevovalo se zde spoustu semiše a samozřejmě, pletenin! Kabát který otevíral show byl z velbloudích chlupů, to mě osobně zaujalo nejvíce.

Jaký je Váš názor na pletené šaty? Necháte se inspirovat francouzskými ze sedmdesátých let?

My ano.